به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۱۴:۰۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ ساعت ۱۸:۲۶
کد مطلب : ۳۵۲۳۹۰

افشای ویژگی‌های منحصر به فرد آیفون ۱۴ پرو

افشای ویژگی‌های منحصر به فرد آیفون ۱۴ پرو
گروه فناوری: شایعات و اطلاعات درز شده حاکی از آن است که مدل جدید آیفون ۱۴ پرو قرار ظاهر جدیدی به خود می‌گیرد. ظاهری با صفحه نمایش تمام قد لمسی طوری که دیگر از ناحیه ناچ هم خبری نخواهد بود. تعبیه قسمت ناچ روی صفحه گوشی که اولین بار در مدل آیفون ۱۰ انجام شده بود به منظور بهره حداکثری از فضای روی صفحه جلویی گوشی بود. تکنولوژی ناچ هم دوربین سلفی و هم تشخیص چهره را در خود جای داده بود. در اصل بعد از  این ابتکار اپل در به کار گیری ناچ بود که رقبای اندوریدی هم آن را در گوشی‌های خود به کار گرفتند.

شایعات از این قرار است که آیفون ۱۴ پرو که قرار است عرضه شود دارای دو بریدگی روی صفحه نمایش خواهد بود که یکی سوراخ دایره‌ای کوچک برای دوربین و یک شکاف کوچک به شکل قرص برای تشخیص چهره است.
در مقابل انتظار است که مدل‌های معمولی آیفون ۱۴ غیر پرو، همان طراحی خشن آیفون ۱۳ را حفظ کنند.
در حالی که در سال‌های گذشته چون آیفون ۱۲ مینی در ۲۰۲۰ و آیفون ۱۳ مینی در ۲۰۲۱عرضه شده بودند. شایعات به ما می‌گوید که ظاهرا اپل استراتژی خود را تغییر داده و دیگر خبری از عرضه مدل‌های مینی در سال جاری نخواهد بود. مدل مینی امسال کنار گذاشته می‌شود و در عوض مدل آیفون ۱۴ مکس عرضه خواهد شد. مدل‌های امسال از این قرار خواهد بود:
   آیفون ۱۴
 آیفون ۱۴ مکس
 آیفون ۱۴ پرو
 آیفون ۱۴ پرو مکس
این‌ها بدان معناست که خطوط تولید معمولی و پرو با یکدیگر تقارن بهتری پیدا می‌کنند و عملکرد و ویژگی‌ها تفاوت‌های اصلی و کلیدی را ایجاد می‌کنند.یک ویژگی مهم جدید و تغییر یافته قطعی؛ پردازنده‌ها در مدل‌های آیفون ۱۴ است که آن را از لحاظ پردازش سریع‌تر می‌کند. ظاهرا قرار است که مدل‌های معمولی آیفون ۱۴ از پردازنده  A۱۵ Bionic مشابه مدل سال قبل استفاده ‌کنند و فقط مدل‌های آیفون ۱۴ پرو به پردازنده A۱۶ ارتقا خواهند یافت.

ویژگی‌های فنی دیگر این مدل از قرار زیر است:
۲ ترابایت فضای ذخیره سازی
صفحه نمایش پروموشن ۱۲۰ هرتزی (مانند آیپد پرو)
سیم کارت الکترونیکی (eSIM) به جای سیم کارت فیزیکی
طراحی تیتانیوم برای اولین بار
 امکان تعویض USB-C به جای درگاه لایتنینگ برای برخی مدل‌ها
بهبودهای مختلف دوربین
البته به یاد داشته باشید تمامی مطالب بالا مبتنی بر شایعات و اطلاعات درزشده غیر قابل تکیه است و مادامی که جناب تیم کوک، رئیس اپل در ماه سپتامبر برای معرفی مدل‌های جدید روی صحنه نرود، حقیقت را نمی‌دانیم.
برچسب ها: آیفون 14