N_18_BLOCK}'; $conf['doc']['blocks'][27] = '{ADVERTISE_DOC_LOCATION_19_BLOCK}'; $conf['doc']['blocks'][28] = '{ADVERTISE_DOC_LOCATION_20_BLOCK}'; $conf['doc']['blocks'][29] = '{TOP_DOCS_VISIT_MAIN_BLOCK}'; ?> دستورالعمل ویژه آبله میمونی - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۹:۲۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب : ۳۵۲۶۷۰

دستورالعمل ویژه آبله میمونی

دستورالعمل ویژه آبله میمونی
گروه علمی: مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ایالات متحده پس از مثبت شدن تست آبله میمونی یک سگ، دستورالعمل مربوط به این بیماری را به روز می‌کند.متخصصان دانشگاه سوربن در فرانسه اظهار کرد: پیش از این عفونت آبله میمونی در میان حیوانات خانگی مانند سگ و گربه هرگز گزارش نشده بود.

روزاموند لوئیس، مدیر سازمان جهانی بهداشت در حوزه بیماری آبله میمونی گفت: ابتلای یک سگ به بیماری آبله میمونی اولین موردی است که در مورد احتمال انتقال انسان به حیوان یاد میگیریم. هرچند، متخصصان نمی‌دانند که آیا این حیوان یا هر سگ دیگری می‌تواند عفونت را به دیگران منتقل کند یا خیر.به گزارش پایگاه آکسیوس، وی افزود: این نمونه‌ای است و بیشتر حیوانات خانگی در معرض خطر قرار نخواهند داشت. ممکن است فقط این اتفاق در شرایطی رخ دهد که در خانه فرد آلوده به این بیماری حضور داشته باشد.این مرکز تاکنون جزئیات بیشتر درباره دستورالعمل جدید منتشر نکرده است.
برچسب ها: آبله میمون