به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۰۱:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ ساعت ۱۴:۳۸
کد مطلب : ۳۵۲۷۰۰

پیش بینی قیمت سکه بعد از پاسخ ایران به اروپا

پیش بینی قیمت سکه بعد از پاسخ ایران به اروپا
گروه اقتصادی: روز گذشته شمارش معکوس برای تحویل پاسخ مکتوب ایران در مورد متن پیش نویس برجام از سوی امیر عبداللهیان آغاز شد. قیمت دلار در واکنش به این خبر یک کانال عقب نشینی کرد.

ریزش قیمت سکه
با کاهش قیمت دلار، بازار سکه هم بهم ریخت و فلز زرد رنگ داخلی بعد از مدت‌ها تا کانال ۱۳ میلیون تومان ریزش کرد. قیمت هر قطعه سکه امامی دیروز در محدوده ۱۳ میلیون و ۹۷۲ هزار تومان معامله شد. این قیمت در مقایسه با روز یکشنبه بیش از ۲۰۰ هزار تومان کاهش را نشان می‌دهد.ارزش ذاتی سکه دیروز ۱۲ میلیون و ۴۹۴ هزار تومان بود که نسبت به قیمت نقدی نزدیک به ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فاصله دارد. حباب سکه هم مانند روز قبل از آن در محدوده ۱۱ درصد قرار داشت.

آماده باش برجامی در بازار سکه
شب گذشته، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد که پاسخ ایران را دریافت کرد. به نظر می‌رسد بازار ارز و سکه به حالت آماده باش در آمده باشد، لحظات نفس گیر برجامی فرا رسیده است و معامله گران در انتظار سیگنال‌های جدید از سوی مهره‌های اصلی برجام هستند تا مسیر حرکت خود را تعیین کنند.

پیش بینی قیمت سکه بعد از پاسخ برجامی ایران
عده‌ای از سکه بازان معتقد بودند در صورتی که قیمت سکه نتواند به بالای محدوده ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد احتمال برگشت تا نیمه کانال ۱۳ میلیون تومان وجود دارد.با این حال اگر قیمت سکه مرز ۱۴ میلیون تومان را لمس کند ممکن است فلز زرد رنگ داخلی تا محدوده ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بالا برود.
مرجع : اقتصاد نیوز
برچسب ها: قیمت سکه