کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

بزرگترین اقتصاد جنوب شرق آسیا در مسیر رشد

25 مرداد 1401 ساعت 14:55


گروه اقتصادی: جوکو ویدودو، رئیس‌جمهور اندونزی امروز سه‌شنبه (۱۶ اگوست) از جایگاه رو به رشد کشورش در صحنه جهانی قدردانی کرد و بار دیگر خواستار این شد که این کشور جنوب شرق آسیا «پل صلح» بین روسیه و اوکراین باشد.به گزارش ایسنا، وی افزود: ما ریاست گروه G۲۰؛ یک مجمع بین‌المللی متشکل از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان را در سال ۲۰۲۲ بر عهده داریم. سال آینده، ما ریاست آسه‌آن را برعهده خواهیم گرفت و این نشان می‌دهد که در قله رهبری جهانی هستیم.
 

جوکو ویدودو به عنوان رئیس G۲۰ در سال جاری، همانطور که رئیس جمهور شناخته می‌شود، نقش فعالی در امور خارجی ایفا کرده است.او در اواخر ژوئن به کی‌یف و مسکو سفر کرد تا با همتایان اوکراینی و روسی خود؛ ولودیمیر زلنسکی و ولادیمیر پوتین، به عنوان بخشی از تلاش‌های دیپلماتیک برای یافتن راه‌حلی صلح‌آمیز برای جنگ و کاهش بحران جهانی غذا دیدار کند. او اولین رهبر آسیایی بود که این کار را کرد. او گفت که اندونزی به عنوان پل دیپلماتیک بین دو کشور پذیرفته شده است.

جوکو ویدودو در یک سخنرانی تلویزیونی ملی همچنین خاطرنشان کرد که بنیان‌های اقتصادی کشور در میان یک اقتصاد جهانی بی‌ثبات، با تورم ۴.۹ درصد و رشد اقتصادی به ۵.۴ درصد در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، قوی باقی می‌مانند.بر اساس گزارش رویترز، با کاهش همه‌گیری و تعداد نسبتا کم موارد در سال جاری به جوکو ویدودو اجازه داده است تا بر اولویت‌های خود از جمله رشد اقتصادی و توسعه زیرساخت‌ها در بزرگ‌ترین اقتصاد جنوب شرقی آسیا تمرکز کند.

پارلمان اوایل سال جاری قانونی را در مورد انتقال پایتخت این کشور به بورنئو اندونزی تصویب کرد که سنگ بنای دستور کار رئیس جمهور است.جوکو ویدودو، در سال ۲۰۱۴ انتخاب شد و دومین و آخرین دوره ریاست جمهوری خود را در سال ۲۰۲۴ به پایان خواهد رساند.


کد مطلب: 352709

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/352709/بزرگترین-اقتصاد-جنوب-شرق-آسیا-مسیر-رشد

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir