کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

علی کریمی بیت‌المال این مملکت است

28 مرداد 1401 ساعت 15:56


گروه ورزشی: معاونت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان قهرمانان ملی ورزش ایران، این سازمان بیانیه‌ای را در حمایت از قهرمانان ملی ورزش به شرح ذیل صادر کرد:
بسمه تعالی
بدینوسیله سازمان قهرمانان ملی ورزش ایران به نمایندگی از عموم مدال آوران، پیشکسوتان و قهرمانان ورزش کشور هتک حرمت به ساحت قهرمانان، مدال آوران و پیشکسوتان ورزش را از سوی هر شخص محترم حقیقی در هر مقام و درجه‌ای را برنمی‌تابد و شدیدا محکوم می‌کند.
شایان ذکر است چندی است برخی از فرصت طلبان برای مطرح شدن در فصای مجازی کشور، با هر لحن ناشایست و غیر مودبانه، با کمال بی ادبی به قهرمان ملی و اسطوره‌های بی بدیل کشورمان هتک حرمت می‌کنند که بسیار جای تاسف دارد. از این رو ضمن ابراز انزجار از این حرکت بسیار زشت غیر فرهنگی اعلام می‌دارد هر کشوری برای به دست آوردن یک قهرمان ملی در سطح بین الملل، به رغم صرف هزینه‌های بسیار کلان مادی، باید معادل میلیون‌ها نفر از سرمایه اجتماع و بیت المال هزینه کند تا بتواند به این عنوان دست بیابد و از طرفی از هرچندین هزار نفر قهرمان ملی یک اسطوره مردمی‌در بین هواداران، بعلت خدمات بسیار، مهارت‌های بی نظیر، خلاقیت‌های خاص و جانفشانی‌های گوناگون با تلاش و همت ویژه برای سربلندی شکوهمند پرچم کشورمان با عنایت خداوند متعال پدید می‌آید.
معلمان و معممان بهتر از ما می‌دانند در فرازی ویژه در دعای جوشن کبیر که در شب‌های قدر، قرآن به سر تلاوت می‌کنیم و به آن اعتقاد راسخ داریم آمده است: (الهی تعز من تشا والهی تزل من تشا) پس عزت و ذلت دست خداست و هر کس لیاقت داشته باشد عزت از خدا می‌گیرد نه از بنده اش، اگر کسی به جایگاه رفیع بین المللی می‌رسد، خداوند به پاس زحماتش و عقاید این لیاقتش را به ایشان ارزانی داشته است. پس چرا با تنگ نظری و حسادت قصد تخریب سرمایه‌های ورزشی بیت المال یا همین قهرمانان ملی وطن را دارید؟
بر فرض مثال که این قهرمان ملی مثلا علی کریمی، بر اثر بی تجربگی، نا پختگی دینی و یا حتی فقر فرهنگی باشگاه‌های ورزشی که روی فرهنگ دینی ورزشکاران کم کاری کرده‌اند، ناآگاهانه و غیر عمد، جمله‌ای خام و نسنجیده را بر زبان آورده باشد، شما که از بزرگتر‌های جوانان این مرز و بوم هستید و به درستی ادعای وارثان و مبلغان دین اسلام ناب محمدی (ص) وجایگاه معلمی‌دارید چرا به روی جایگاه و تریبونی که از حضرت صادق آل محمد (ص) به شما امانت رسیده است، جلوی چشم خیل عظیم بینندگان، به جای ارشاد و راهنمایی و ترویج مهم‌ترین فرهنگ عاشورایی که همانا امر به معروف و نهی از منکر است، در ایام مقدس محرم با الفاظ بسیار توهین آمیز، بسیار رکیک و محکوم شده جهت شناخته شدن در جامعه و یا حتی هر هدف خاص قابل تامل و قابل بررسی که در نهایت در این شرایط در سطح جامعه ایجاد شکاف و تفرقه می‌کند، به شرافت یک اسطوره مردمی‌و قهرمان شاخص بین المللی در ورزش در سطح قاره کهن آسیا، با جایگاه بسیار ویژه مردمی، توهین می‌کنید؟ توهین کننده‌ها آیا توان اثباتش را دارند؟ چرا عادت دارید میلیون‌ها هوادار ایشان را با این نوع نگرش از تفکر پاک اسلامی‌دور کنید؟
آیا از اهدا هزاران تبلت گرانقیمت ایشان در دوران اوج کرونا خبر دارید یا خود را به بی خبری زده اید؟ حراج ماشینش برای امور خیریه و یا آزادی محرمانه زندانیان و بدون هیاهو به امور خیر پرداختن و حتی سرکشی ویژه محرمانه به ایتام و نیازمندان و معلولان را خبر دارید؟ چطور به خود اجازه چنین ناسزا گفتن را به قهرمانان می‌دهید؟ شما رسما بفرمایید کدام کار خیر و یا رایگان بدون اجر و مزد را انجام دادید که تفسیر آیه فاستبقوالخیرات قرآن کریم شما را در پیشی گرفتن از دیگران در کار خیر بدانیم؟
بار دیگر اعلام می‌دارد هتاکان در شرع دین مقدس اسلام، باید یا ادعای توهین آمیز خویش را ثابت کنند یا شجاعت داشته باشند وجهاد اکبر کرده و با نفس خویش مبارزه کنند و از توهین زشت خویش نسبت به این قهرمان ملی در رسانه‌ها عذر خواهی کنند و عامل ایجاد تفرقه در بین جامعه مستحکم انقلاب اسلامی‌نشوند.
به یاد داشته باشید این قهرمانان همچون قهرمانان دفاع مقدس جزئی از بیت المال این مرز و بوم هستند و همیشه تاریخ دل میلیون‌ها هوادار عاشق وطن و پرچم ایران را در میادین بین المللی همراه با وجود تمامی تحریم‌های خصمانه اهریمنان در چهل سال گذشته شاد کرده‌اند، اما شما بفرمایید به راحتی از یک جمله غیر تخصیی یک قهرمان وقتی کوه می‌سازند، برای شادی مستمندان و محرومان در حوزه شخصی خود چه کرده‌اید؟
آقایان خلیل کشی را فتح باب نکنید، علی کریمی‌ها، علی دایی‌ها، حمید سجادی‌ها، حسن یزدانی‌ها، هادی ساعی‌ها و. فرزند انقلاب و حامی‌ولایت و عاشق سینه چاک وطن و انقلاب هستند. همه افتخار آفرینان ورزش کشور فدایی وطن، پرچم، مردم، ولایت، اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام و رهرو خون مقدس شهدای گلگون کفن بوده و سرباز مقام معظم رهبری حفظکم الله تعالی هستند و در صف اول خدمت رسانی به مردم، در تمامی مشکلات کنار نظام مقدس جمهوری اسلامی‌خواهند بود، پس بار آخر قاطعانه اعلام می‌داریم هرگونه هتک حرمت به این عزیزان افتخار آفرین محکوم است و در صورت تکرار طبق قوانین نظام مقدس کشورمان قابل پیگیری است.
 


کد مطلب: 353144

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/353144/علی-کریمی-بیت-المال-این-مملکت

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir