به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۱۵ - ۱۲:۲۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ ساعت ۱۹:۱۸
کد مطلب : ۳۵۳۱۸۰
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر: آمار تعداد بدحجاب‌ها به بالای ۵۰ درصد رسید

یک تار موی زن هم بیرون باشد مجرم است و باید دستگیر شود!

یک تار موی زن هم بیرون باشد مجرم است و باید دستگیر شود!
گروه سیاسی: دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر که این روزها یکی از فعالاترین مسئولان حکومت است و مدام در حال ارائه تز و بیان دیدگاه‌های خاص خود است در تازه‌ترین اظهاراتش، قوانین نامساعد را علت اصلی به سامان نرسیدن بحث عفاف و حجاب بعد از انقلاب برشمرد و افزود: در قانون برای یک بدحجاب جرم تعریف کردند؛ یعنی این شخص باید توسط پلیس دستگیر و برایش پرونده تشکیل شود و در نهایت محاکمه و برای او مجازات تعیین می‌شود، ولی در حال حاضر عملاً این مسئله امکان تحقق ندارد.
محمدصالح هاشمی گلپایگانی اظهار کرد: طبق آمار مرکز پژوهش‌های مجلس، تعداد بدحجاب‌ها به بالای ۵۰ درصد رسیده است یعنی طبق قانون، تعریف فرد باحجاب و بی حجاب را بر اساس ملاک شرعی قرار داده اند. ملاک شرعی یعنی یک تار موی زن هم بیرون باشد مجرم است و باید دستگیر شود. خیلی‌ها در پوشش‌های محلی خود شاید لباسی دارند که با شاخص‌های حداکثری شرعی تناسب ندارد و حالا همه این افراد را هم باید مجرم بدانیم؟! وی افزود: بعد از آسیب شناسی که درباره قانون انجام دادیم به این دو سوال رسیدیم که چرا باید جرم تعیین کنیم و چرا نگوییم تخلف؟ تخلف؛ یعنی برای مثال همانطور که طبق قانون راهنمایی و رانندگی اگر کسی چراغ قرمز را رد کرد برای آن طبق شاخص‌ها، جریمه تعیین می‌شود؛ اگر کسی کمربند عفاف و حجاب را نیز نبست بعد از یکبار و دو بار تذکر- این تذکر می‌تواند به شکل کار فرهنگی باشد -در صورت تکرار، جریمه و در نوبت‌های بعدی جرایم دو برابر و سه برابر شود. به ظاهر شاید ما جرم را به تخلف تقلیل داده ایم، اما کارآمد و اثرگذار است و قابلیت اجرا دارد و شدنی است. وی با بیان اینکه در این طرح، گشت ارشاد وقتی کشف حجابی در خیابان می‌بیند فقط افراد مخاطب آن‌ها نیستند، عنوان کرد: گشت ارشاد در واقع به حمایت مردم برمی خیزد یعنی وقتی بی حجابی وارد مغازه‌ای شد و صاحب مغازه به وی تذکری نداد و خدماتی ارائه کرد پلاک آن مغازه جریمه می‌شود. اگر فردی که کشف حجاب کرده اصرار بر دریافت خدمات کرد گشت ارشاد به حمایت از صاحب مغازه، آن فرد را جریمه می‌کند.
وی افزود: در بحث مسئولان هم به همین شکل است، مدیر یک اداره، همان طور که موظف به چک کردن زمان ورود و خروج کارمندان است باید نسبت به حجاب و عفاف آنان نیز مسئولیت داشته باشد؛ مردم ما وقتی خانم بی حجاب یا بدحجابی را برای مثال در بانک که ویترین کشور نیز هست می‌بینند، نیازی نیست به آن خانم تذکری دهند باید به سراغ مدیر بانک بروند و اگر مدیر از آن فرد حمایت کرد، آن مدیر به دلیل تخلف اداری جریمه و از حقوقش کم می‌شود همچنین بخشی از بودجه رفاهی آن مجموعه به بودجه آموزشی تبدیل می‌شود که دلیل بی حجابی پیدا شود. هاشمی گلپایگانی گفت: در مسئولیت‌های رده بالاتر هم این موضوع مطرح است؛ ما با آقای رئیس جمهور هم این بحث را مطرح کردیم که آیا گشت ارشاد مسئولان فقط یک شعار انتخاباتی بود یا سازوکار عملیاتی هم برای آن چیده شده است؟ وزارت میراث فرهنگی و گردشگری که حتی یک شورای ساده برای تحقق فرایض الهی تشکیل نداده و در شبکه اجتماعی به ما اعلام می‌کند: باید از گذشته عبرت بگیریم! این وزارتخانه مورد سوال است و به آقای رئیس جمهور مطرح و از ایشان پیگیر خواهیم شد؛ برعکس، دانشگاه آزاد که مورد نقد ما هم بود خوشبختانه برای تشکیل شورا اعلام آمادگی کرده است.
وی با بیان اینکه ستاد از تمام ابزار‌های قانونی و رسانه‌ای در جهت اینکه معروف فراموش شده اجرا و منکر اجرا شده دفع و رفع شود، استفاده می‌کند، گفت: بعضی از وزارتخانه‌ها و دولتی‌ها به دلیل اینکه خودشان دغدغه داشتند، خیلی همکاری کردند، ولی برخی از جمله وزارت ورزش و جوانان همچنین وزارت گردشگری همکاری خوبی نداشتند. هاشمی گلپایگانی گفت: خود آقای رئیس جمهور دل به این کار دارند، ولی مشکل عمده دولتی‌ها مشغله زیاد است برای مثال اگر مسئولیت عفاف و حجاب را به وزیر کشور بدهند فرصت این کار را ندارد و امکان پذیر هم نیست؛ برای مثال مسئول رسیدگی به وضعیت سواحل کشور، وزارت کشور است، ولی ما دائماً از طرف مردم گلایه داریم که چرا وضعیت سواحل به این صورت است؛ برنامه‌ای هم برای ساماندهی به وضعیت عفاف در سواحل چیده نشده است.

۱۴۰۱/۰۵/۲۸ ۱۹:۳۳
..... رو از کجا میارن؟ (392196)
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۵/۲۸ ۲۱:۳۶
این حالش خوش نیست. از موتوری جنس کرفته متاسفانه (392200)
گداعلی
Moldova, Republic of
۱۴۰۱/۰۵/۲۸ ۲۱:۳۹
تاریخ تکرار شد دوباره خوارج اعلام وجود کردند .حضرت علی دل پرخونی از خوارج داشت. (392201)
۱۴۰۱/۰۵/۲۸ ۲۱:۴۵
کاش‌ در‌مورد‌ دزدان‌و‌فاسدان‌ هم‌چنین‌قاطع‌ برخورد‌می‌کردید‌......... (392202)
جاوید
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۵/۲۸ ۲۳:۲۸
بسیار عالی است
این گونه طرحها تکلیف مردم با حکومت دینی را روشن میکند.
سخت گیری هرچقدر بیشتر باشد بهتر است و مهاجرت را بیشتر میکند ....... (392205)
۱۴۰۱/۰۵/۲۸ ۲۳:۳۳
حدایا نمیخوای اقدامی بکنی؟؟؟
قصدی برای تنبیه بندگان نادانی که زندگی را بر بندگان مظلوم جهنم کرده اند نداری؟؟ (392206)
مازیار
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۵/۳۰ ۰۴:۲۲
دقیقا دیگه کاری از دست ما مردم بر نمیاد و خود خدا باید اقدامی انجام بده واقعا (392280)
مازیار
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۵/۳۰ ۰۴:۲۳
مملکت حسین قلی خانی ، هرکس برای خودش قانونی وضع میکند (392281)
مازیار
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۵/۳۰ ۰۴:۲۵
میدونید بیشتر از همه درد ماجرا کجاست؟؟؟ درد ماجرا اینه که کشور درگیر انواع و اقسام مشکلات هست و بسیاری از مردم توان چرخاندن زندگی خود را ندارند، اونوقت توی این شرایط اظطراری مهم ترین دغدغه ی اینها بحث حجاب است !!!!!!!

دقیقا این آدم رو آتیش میزنه (392282)
۱۴۰۱/۰۵/۲۸ ۲۳:۵۳
یک سوال ساده دارم: ...........دختر ایشان که در بلاد کفر درس می خوانند،...... (392207)
۱۴۰۱/۰۵/۲۹ ۰۰:۱۵
آقای امر به معروف دنبال تار مو نگرد دنبال چپاول گران بیت‌المال باش لطفاً (392208)
۱۴۰۱/۰۵/۲۹ ۱۱:۴۷
این آقا این موضوع را مطرح کرده تا اذهان را از اوضاع نابسامان اقتصادی منحرف کند اوبه نظرم جیره خوار همان مفسدان اقتصادییست (392234)
بانوی ایران زمین
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۵/۲۹ ۰۶:۵۸
...............خود را معروف بدان و مطهر.... و ملت بزرگ را صغیر بدان و منکر
بچرخ تا بچرخیم...........

نوبت ما ملت ایران و آن ۵۰ درصد بقول تو .. و از نظر ما ۹۹ درصد است می رسد
............. ۵۰ درصد بانوان ایران را محرم می پنداری
............. (392216)
۱۴۰۱/۰۵/۲۹ ۰۷:۲۵
بگو برید جاتون،طالبان بیاد (392217)
۱۴۰۱/۰۵/۲۹ ۰۷:۴۷
آقا ما که جواب درخور می دهیم همه اش می شود نقطه چین. تا زمانی که سنگ ها بسته است، حرف های این آقا را منتشر نکنید. (392218)
۱۴۰۱/۰۵/۲۹ ۰۷:۵۹
امثال تو .......... (392220)
منتظر
۱۴۰۱/۰۵/۲۹ ۰۸:۱۱
يعني يه مرجع تقليد عاقل يه عالم عاقل يه انسان دردمند فرهيخته تو اين مملكت پيدا نميشه بزنه تو دهن اين جوان خام و كودن؟؟؟؟ (392221)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۵/۲۹ ۰۹:۵۵
خیلی تند می روی، یواش قبل از شما حیلی ها مثل تو از این کارها کردند که این وضع پیش امده، بدتر می شود که بهتر نه (392228)
۱۴۰۱/۰۵/۲۹ ۱۵:۳۲
عزیزان تار موی زنان باید با پارچه های وارداتی پوشیده شود تا امثال این آقا بتواند در ویلا های میلیاردی جولان دهد.و هزینه فرزندانش را در اروپا و امریکا تامین شود. (392242)
۱۴۰۱/۰۶/۱۰ ۱۳:۳۶
اصلا چطوره همه لخت بیان بیرون که هیچ پارچه ای وارد نکنیم؟ (392692)
۱۴۰۱/۰۵/۲۹ ۱۵:۳۴
پیرهن مشکی امثال شما را ما خوب می‌شناسیم. شما فقط دلال کاسبان تحریمین. (392243)
۱۴۰۱/۰۵/۲۹ ۲۰:۰۱
مردم چجوری بگن ... آن روحانی که به علی کریمی بزرگ توهین کرد متنفرن ... (392266)