به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۶:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ ساعت ۱۴:۵۶
کد مطلب : ۳۵۳۹۲۸
کاهش سرعت اینترنت به کسب و کارها آسیب وارد کرده است

از وعده ۶ ماهه وزیر یک سال گذشت

از وعده ۶ ماهه وزیر یک سال گذشت
گروه اقتصادی: یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: مقوله قانونمند کردن فضای مجازی یک مقوله درست و دقیقی است که تفاوت معناداری با بستن و محدود کردن داشته و امید است مسئولان تصمیم گیر در این حوزه نگرانی مردم را درک کنند.
 
به گزارش ایسنا جلال رشیدی کوچی با اشاره به افزایش قیمت اینترنت و کیفیت پایین آن در سطح کشور، بیان کرد: زمانی که قیمت اینترنت به خصوص اینترنت همراه گران شد وزیر ارتباطات اعلام کرد که این افزایش قیمت به این منظور اتفاق افتاده تا اپراتورها درآمدی برای ارتقای کیفیت اینترنت داشته باشند. بنده در همان موقع اعلام کردم که اقدامی در حال رخ دادن است که آینده آن مشخص نیست. امروز شاهد هستیم که نه تنها کیفیت اینترنت افزایشی نداشته بلکه کاهش نیز پیدا کرده است.

از وعده شش ماهه وزیر ارتباطات یک سال گذشت
وی در ادامه اظهار کرد: مردم امروز پول بیشتری برای اینترنت پرداخت کرده اما خدمات با کیفیت پایین‌تری دریافت می‌کنند. بنده به یاد دارم در زمان افزایش قیمت اینترنت وزیر یک بازه زمانی شش ماهه را مشخص کردند که امروز از آن ۶ ماه، ۶ ماه دیگر نیز گذشته است. یعنی قریب به یک سال است که وعده وزیر به جایی نرسیده است. متاسفانه این وضعیت باعث نارضایتی مردم شده است. گاه و بی گاه هم به دلیل فرسوده بودن شبکه و یکسری اقدامات ان شاءالله غیر عمد شاهد هستیم که کاهش سرعت اینترنت در برخی از پلتفرم ها و شبکه های اجتماعی محسوس‌تر است.

کاهش سرعت اینترنت به کسب و کارها آسیب وارد کرده است
نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خیلی از افرادی که در این شبکه های اجتماعی فعال هستند از این محل کسب درآمد می کنند. این کاهش سرعت اینترنت به کسب و کار آنها آسیب وارد می کند. مقوله قانونمند کردن فضای مجازی یک مقوله درست و دقیقی است که تفاوت معناداری با بستن و محدود کردن دارد. قانونمند کردن یک چیز است و بستن و محدود کردن چیز دیگری است. امیدوارم تصمیم گیران در این عرصه به این موضوع دقت نظر داشته باشند. چون واقعا مردم نگران هستند. امیدواریم مسئولان تصمیم گیر در این حوزه این نگرانی را درک کنند.

باید با نگاه عدالت‌محور پهنای باند افزایش یابد
وی در ادامه با اشاره به ضرورت افزایش پهنای باند تاکید کرد: به صورت ویژه در پلتفرم اینستاگرام ما کاهش پهنا نداشته‌ایم اما شاهد افزایش تعداد کاربران هستیم که اختلالاتی را به وجود می آورد. بنده معتقدم باید با نگاه عدالت محور و نیاز کاربران پهنای باند تخصیص یابد. باید یک دقت نظر در این حوزه صورت گیرد تا شاهد گام برداشتن در مسیر افزایش پهنای باند و تحقق عدالت باشیم.
برچسب ها: جلال رشیدی کوچی

جواد
Canada
۱۴۰۱/۰۶/۰۲ ۰۴:۵۳
«اینها وعده است ،یا چون عملی نیست دروغ است؟» وعده بزرگترشان عملی نشد چه رسد به این پادوها............ (392426)