به روز شده در ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۷:۱۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ ساعت ۱۷:۵۷
کد مطلب : ۳۵۶۰۶۴

با نوشیدن روزانه ۳ لیوان از این چای لاغر شوید

با نوشیدن روزانه ۳ لیوان از این چای لاغر شوید
گروه علمی:اگر برای لاغر شدن تعریف چای سبز را زیاد شنیده اید این مطلب را از دست ندهید. ما به شما می‌گوییم چای سبز خواص لاغرکنندگی دارد یا نه و چطور باید آن را مصرف کنید.چای سبز حاوی آنتی اکسیدان اپیگالوکتشین گالات (EGCG) بوده که در سوزاندن چربی وافزایش متابولیسم بدن بسیار تاثیرگذار است. نتایج یک مطالعه در مجله کالج آمریکایی نشان داده شده که این آنتی اکسیدان با افزایش اکسیداسیون چربی اثرات ضد چاقی فوق العاده در چای سبز به وجود می‌آورد.

چای سبز چربی سوز است؟
این چای سرشار از آنتی اکسیدان و موادی است که با افزایش متابولیسم بدن موجب جلوگیری از تجمع چربی ها، چربی سوزی و با افزایش دمای بدن موجب مصرف کالری بیشتری در بدن می‌شود که در نهایت کاهش وزن و لاغری رو بدنبال دارد. تحقیقات نشان داده که کاتکین موجود در این نوشیدنی می‌تواند عاملی برای پیشگیری از سرطان، دیابت نوع دو و آلزایمر باشد. این ماده علاوه بر فواید بی شمار می‌تواند موجب کاهش وزن نیز گردد. کاتکین به سه طریق موجب لاغری می‌شود: بالا بردن سوخت و ساز بدن، جلوگیری از تکثیر سلول‌های چربی در بدن، افزایش دفع چربی. افرادی که عادت به نوشیدن چای سبز دارند با کمک این نوشیدنی گیاهی به افزایش سوخت و ساز بدنشان کمک می‌کنند. در حقیقت چای سبز به دلیل داشتن ماده‌ای به نام «پلی‌فنول» می‌تواند به افزایش حرارت درونی بدن کمک کرده و به این ترتیب میزان سوخت انرژی موجود در سلول‌های چربی را افزایش دهد و تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر روند چاقی افراد داشته باشد. به شرطی که افراد چاق یا دارای اضافه وزن در روند رژیم غذایی خود و مقدار کالری روزانه‌ای که دریافت می‌کنند نیز تجدیدنظر کنند. اینگونه نیست که ما هر میزان کالری که دوست داریم به بدن برسانیم و توقع داشته باشیم با نوشیدن یک تا ۲ لیوان چای سبز در روز لاغر شویم و کالری بسوزانیم.

چند فنجان چای سبز بنوشید؟
اگر برای افزایش سوخت‌وساز بدن قصد دارید چای سبز را به برنامه روزانه خود اضافه کنید، باید توجه داشته باشید نوشیدن ۳ تا ۴ لیوان چای سبز در طول روز می‌تواند به این موضوع کمک کند. این تصور که نوشیدن چای سبز در دفعات زیاد می‌تواند میزان کالری‌سوزی در بدن را افزایش دهد، ایده اشتباهی است، زیرا با نوشیدن بیش از حد چای سبز در طول روز، بدن علاوه بر آنکه با مشکل تحریک‌پذیری پایانه‌های عصبی روبه‌رو می‌شود، با اختلال دفع آب و الکترولیت‌های بدن مواجه می‌شود. به این ترتیب همانطور که باید در نوشیدن چای معمولی پرهیز‌های لازم را رعایت کنید توصیه شده که در نوشیدن چای سبز نیز افراط نکنید.

چقدر چای سبز، چقدر چربی سوزی؟
نوشیدن یک فنجان چای سبز در روز می‌تواند ۱۵۰ کالری (نیم کیلوگرم در شش ماه) از میزان کالری دریافتی شما بکاهد. این مقدار به صورت مستقیم تاثیر ناچیزی بر کاهش وزن دارد، اما به صورت غیر مستقیم و در ترکیب با ورزش می‌تواند مفید واقع شود. نوشیدن روزانه سه فنجان چای سبز در یک سال به تنهایی باعث سوختن ۳۸۰۰۰ کالری (۵ کیلوگرم) می‌شود این مقدار در ترکیب با ورزش چندین برابر خواهد شد. با ترکیب این دو بعد از سه روز چربی سوزی آغاز می‌شود. ادامه این کار به مدت سه ماه نتایج قابل توجهی را به همراه دارد.

ترکیب لاغرکننده
زنجبیل و دارچین دارای خواص مشابهی هستند که با ترکیب با چای سبز محلول مفیدی برای چربی سوزی، هضم غذا و کاهش سطح کلسترول و چربی خون می‌شوند. همچنین این دمنوش برای اختلالات معده، روده و دستگاه گوارش هم مفید است.

نکته مهمی که باید بدانید
بسیاری از مردم تصور می‌کنند تنها با نوشیدن چای گیاهی در طول روز می‌توانند به هدف بزرگی مثل کاهش وزن دسترسی پیدا کنند. در حالی که این دیدگاه به هیچ وجه صحیح نیست. نوشیدن چای گیاهی در کنار رعایت رژیم غذایی، فعالیت‌های بدنی و ورزش می‌تواند روند لاغری را سرعت ببخشد و با بهبود سوخت‌وساز بدن میزان کاهش وزن را در طول هفته قابل ملاحظه کند، بنابراین افرادی که تصور می‌کنند بدون رعایت هیچ یک از نکات ذکر شده و تنها با نوشیدن چای سبز می‌توانند اضافه وزن خود را آن هم به شکل کاملا محسوس درمان کنند، سخت در اشتباهند.
برچسب ها: چای سبز