به روز شده در ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۰:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ ساعت ۲۰:۳۰
کد مطلب : ۳۵۶۳۳۵

اوباما برنده جایزه امی شد

اوباما برنده جایزه امی شد
گروه فرهنگ وهنر:باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا برای روایت مجموعه مستند «پارک‌های ملی بزرگ ما» در شبکه نتفلیکس، جایزه بهترین راوی جشنواره امی را دریافت کرد.
شرکت "هایر گراند"(Higher Ground) که وابسته به مجموعه تولید محصولات اوباما است، یکی از تولید کننده‌های مجموعه پنج قسمتی پارک‌های ملی در سراسر جهان بوده است.
با این جایزه امی و دو جایزه جشنواره گرمی، آقای اوباما اکنون در نیمه راه تبدیل شدن به یک "اگوت"(Egot) که مختص کسانی است که موفق شده‌اند جوایز امی، گرمی، اسکار و تونی را دریافت کنند، قرار دارد.او دومین رئیس جمهور تاریخ است که برنده جایزه امی شده است.
مجموعه نتفلیکس، زیبایی‌های طبیعی را در پنج قاره به نمایش می‌گذارد و مکان‌هایی از جمله پاتاگونیا شیلی و اندونزی را به نمایش می گذارد.دیوید اتنبرا ، لوپیتا نیونگو و کریم عبدالجبار دیگر نامزدهای رقیب بخش بهترین راوی بودند.پس از پایان دوران ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۷، رئیس جمهور سابق و میشل اوباما، همسرش اقدام به راه‌اندازی شرکت "هایر گراند" کردند و با نتفلیکس قراردادی به ارزش ده‌ها میلیون دلار منعقد کردند. اوباما جوایز گرمی خود را برای نسخه‌های صوتی کتاب خاطراتش «جسارت امید» و «رویاهایی از پدرم» دریافت کرده بود.
تنها رئیس‌جمهور دیگری که برنده جایزه امی شده بود، دوایت آیزنهاور است که در سال ۱۹۵۶ به خاطر برگزاری اولین کنفرانس خبری تلویزیونی در مقام رئیس جمهور به صورت افتخاری این جایزه را دریافت کرد.تا امروز تنها ۱۷ نفر از جمله مل بروکس، ووپی گلدبرگ، آدری هپبورن و جنیفر هادسون توانسته‌اند با کسب جوایز امی، گرمی، اسکار و تونی، اگوت باشند.

 
برچسب ها: باراک اوباما