به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۴:۲۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ ساعت ۱۴:۲۹
کد مطلب : ۳۵۶۵۰۰

گرگ پارسی در اندیشه طلسم‌شکنی در مستر المپیا

گروه ورزشی: پرافتخارترین ورزشکار پرورش‌اندام ایران با جدی‌تر کردن تمرینات خود اهداف تاریخ‌سازی را در مسابقات مسترالمپیا در سر خواهد داشت.
گرگ پارسی در اندیشه طلسم‌شکنی در مستر المپیا
مسابقات مسترالمپیا حرفه‌ای ۲۰۲۲ در حالی از ۱۵ تا ۱۸ دسامبر (۲۴ تا ۲۷ آذرماه ۱۴۰۱) در سالن Zappos شهر لاس‌وگاس ایالات متحده آمریکا برگزار خواهد شد که مانند سال‌های اخیر، پرافتخارترین و مهم‌ترین قهرمان پرورش‌اندام ایرانی یعنی هادی چوپان از کشورمان در این دوره از رقابت‌ها حضور خواهد یافت.
پیش از ظهور پدیده‌ای به نام چوپان، مرحوم بیت‌الله عباس‌پور از جامعه پرورش‌اندام کشورمان در این رویداد معتبر شرکت کرده و به مقام پنجمی مسترالمپیا ۲۰۱۳ دست یافته بود. این اتفاق ممکن بود برای هادی چوپان در مستر المپیای سال ۲۰۱۸ هم رخ بدهد هم وجود برخی محدودیت‌ها و قوانین صدور ویزا، جلوی قهرمان ایرانی را گرفت.
چوپان که به گرگ ایرانی هم شهرت دارد، در سال ۲۰۱۹ ورودی شگفت‌انگیز و سنت‌شکن به سنِ لاس‌وگاس داشت و در رقابتی سنگین با برندون کوری، قهرمان و نایب‌قهرمان ۳ دوره مسابقات مسترالمپیا و ویلیام بوناک از هلند، به مقام سوم اوورآل و کمربند قهرمانی از نگاه مردمی دست یافت و رکوردی تاریخی از خود بر جای گذاشت.
گرگ پارسی در اندیشه طلسم‌شکنی در مستر المپیا
این قهرمان پرافتخار و تاریخ‌ساز ایرانی البته می‌توانست در دسته‌های قدی مشخص و معین هم به رقابت و مسابقه پرورش‌اندام بپردازد اما به واسطه جاه‌طلبی خاصی که همیشه از آن صحبت کرده، وارد دسته آزاد شد و با برترین ورزشکاران جهان به جدال پرداخت. چوپان این سنت را تاکنون حفظ کرده و حضورش در مسابقات ۲۰۲۲ در این دسته از اکنون قطعی است.
این ورزشکار خوش‌نام شیرازی در تورنمنت مسترالمپیا ۲۰۲۰ نتوانست از عنوان سومی خود دفاع کند و به مقام چهارمی رقابت‌های لاس‌وگاس دست یافت. در همان سال ممدوح السبیعی ملقب به بیگ رامی، قهرمان پرورش‌اندام مصری‌الاصل آمریکایی به مقام اوورآلی و مدال طلای مسابقات مسترالمپیا رسید و جایزه ۴۰۰۰۰۰ دلاری را به خودش اختصاص داد.
در رویداد مسترالمپیای ۲۰۲۱ که سال گذشته در ایالت لاس‌وگاس صورت گرفت، هادی چوپان باز هم در همان دسته آزاد و برای اوورآلی خیز برداشت اما در نهایت به مقام سومی، مدال برنز و کمربند قهرمانی از نگاه مردمی دست یافت که در واقع پس از یک سال فاصله، مجدد از عنوان مهم خود در سال ۲۰۱۹ دفاع کرد و خودش را به ثباتی بی‌نظیر رساند.
بی‌تردید در سال ۲۰۲۱ اگر بیگ رامی مصری در مسابقات دسته آزاد مسترالمپیا حضور نداشت، چوپان می‌توانست رقابتی بسیار نزدیک برای کسب مقام قهرمانی و مدال طلای تاریخی این تورنمنت قدیمی و معتبر داشته باشد اما برای داوران این رشته همیشه حجم و پتانسیل ذاتی بدنی اهمیت بیش‌تری از سایر فاکتورها داشته و خواهد داشت.
چوپان پیش از قهرمانی در مسابقات بادی بیلدینگ حرفه‌ای مردان در سال ۲۰۱۹ و کسب سهمیه حضور در مسابقات مستر المپیای ۲۰۱۹ در دسته آزاد مردان، در دسته ۲۱۲ حضور داشت. از زمان حضور او در مسابقات بادی بیلدینگ، چوپان به عنوان یکی از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی مستر المپیا به حساب آمده؛ چرا که با هانی رامبد تمرین کرده که مربی فیل هیث نیز هست.
میزان پاداش بادی‌بیلدرهای برنده در پایان رقابت‌ها هم امسال افزایش چشم‌گیری داشته و مجموع آن به حدود ۱.۶ میلیون دلار رسیده. در این بین باید اشاره‌ای هم به مبلغ بلیت تماشاگران داشت که از رقمی در حدود ۱۰ تا ۲۰ دلار برای جایگاه‌های عادی آغاز خواهد شد و به ارقامی بیش از ۵۰ دلار هم خواهد رسید. البته بلیت‌های بازار سیاه بیش از ۲ برابر به فروش خواهند رفت.
در گام نخست نابغه بادی‌بیلدینگ و باارزش‌ترین ورزشکار پرورش‌اندام کشورمان مسابقات پیش‌داوری را پیش رو خواهد داشت تا در آذرماه با حداکثر توان و بهترین فرم بدنی به مصاف رقبای خود برود. در سال جاری چوپان باید علاوه بر رقبای قبلی، با جوان‌های خوش‌استایل هم مبارزه کند تا به جایگاه موردنظر برسد.
برچسب ها: هادی چوپان