به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۷:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب : ۳۵۸۰۵۳

مهاجرت فرزندان مسئولان به كشورهای دشمن

مهاجرت فرزندان مسئولان به كشورهای دشمن
گروه سیاسی:یك  فعال سیاسی اصولگرا در واکنش به حاشیه‌های فرزند انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور می‌گوید: مقامات ارشد حاکمیت باید یک فکری برای این وضعیت بکنند. البته در همه دولت‌ها این مسئله وجود داشته و فقط مختص به دولت آقای رئیسی نیست.
محمدصادق کوشکی گفت: حساب فرزندان مسئولان از پدر و مادرشان جداست. مسئولان می‌گویند که فرزندان ما مستقل هستند و خودشان برای زندگی‌شان تصمیم گرفته و می‌گیرند و در نهایت حساب ما با آن‌ها جداست. این پاسخ مسئولان به لحاظ حقوقی، درست و قابل قبول است.
 اما به هر حال وجود فرزندان مسئولان در کشورهای دشمن نظیر آمریکا و انگلیس می‌تواند به یک اهرم فشار علیه جمهوری اسلامی تبدیل شود و این امکان وجود دارد که از این افراد علیه پدران و مادرانشان استفاده شود. البته ناگفته نماند دفاع مسئولان هم در این موارد قابل قبول است، چون فرزاندان آن‌ها بالغ هستند و حساب فرزندان از پدر و مادرشان جداست.اگر مشخص شود یک مسئولی فرزندش را با پول بیت‌المال به خارج از کشور فرستاده، وی مرتکب یک جرم وحشتناک شده است، اما فعلا که چنین چیزی مشخص نیست.اگر مسئولان و فرزندانشان برای این سفرها از اموال شخصی خود استفاده کرده باشند، مشکلی نداشته و به لحاظ حقوقی قابل پیگرد نبوده و هیچ اعتراضی هم وارد نیست. امیدواریم که مسئولان با پول بیت‌المال فرزندانشان را به خارج از کشور نفرستاده باشند.رفتار دوگانه در واکنش به موارد مشابه این دولت و آن دولت ندارد. وجود فرزندان مسئولان در سرزمین‌های دشمن، یک اهرم فشار علیه جمهوری اسلامی است. این یک بحث امنیتی جدی است و ربطی به دولت روحانی و رئیسی ندارد.

 

محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۶/۲۲ ۱۶:۲۴
پس معلوم شد ناراحتی جنابعالی از مهاجرت آقازاده و خانم زاده ها چیست. ناراحتی شما از فشار هست (393041)
۱۴۰۱/۰۶/۲۲ ۱۷:۴۰
جناب این چه حرفیه که حساب فرزندان مسئولان از پدرانشان جدا است؟ در یک حکومت ایدئولوژیک اسلامی وقتی فرزندان برخی از مسئولان راه خود را از پدرانشان جدا می کنند معنی آن این است که رفتار مسئولان پدر پر از تظاهر و ریا و احتمالا" سوء استفاده و رانت خواری بوده که فرزند با دیدن این همه تضاد در گفتار و رفتار پدر و احتمالا" مادر پشت به باور های اسلامی کرده و آن را باور نمی کند. (393043)
۱۴۰۱/۰۶/۲۲ ۱۸:۲۸
تخم ترکه شان توام باخیانت به کشور ومردم،دزدی،جنایت،وبیشرمی است، (393049)
۱۴۰۱/۰۶/۲۲ ۱۸:۳۴
وا مصیبتا کی داره نظر میده
دولت قبلی بود چنان بلوایی می کردند که بیا و ببین (393051)