به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۶:۴۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ ساعت ۰۲:۲۲
کد مطلب : ۳۵۸۷۱۳

آیت‌الله بیات‌زنجانی: مقام و قدرت اگر ماندنی بود به شما نمی‌رسید

آیت‌الله بیات‌زنجانی: مقام و قدرت اگر ماندنی بود به شما نمی‌رسید
گروه سیاسی: حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی در پی حوادث منجر به درگذشت مهسا امینی بیانیه‌ای صادر کردند که متن آنرا در ادامه می‌خوانید:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون
در ارتباط با اتفاقی که پس از مواجهه‌ی گشت ارشاد، برای دختر جوان‌مان مرحومه مهسا امینی رخ داده است عرض می‌کنم که مجموعه‌ی رفتارها و وقایعی که موجب این اتفاق ناگوار و تأسف برانگیز شده، هم غیرقانونی است، هم غیرعُقلائی است و هم نامشروع. 
غیرقانونی است از آن حیث که هیچ یک از قوانین کشور، مأموریت ارشاد و تربیت شهروندان را به پلیس نسپرده است؛ غیرعُقلائی است از آن حیث که تا جایی که می‌دانیم و در تاریخ دیده‌ایم این قبیل تلاش و تقلّاهای قهری هیچ وقت در هیچ جامعه‌ای موجب گسترش و استقرار پایدار و ماندگار هیچ ارزشی از ارزش‌های الهی و انسانی نشده است و نیز غیرمشروع است چون همان‌طور که بارها گفته‌ام آیۀ کریمه «لا إکراه فی الدین» با اطلاقی که دارد به صراحت و شفافیت تمام، مؤمنان را از توسعه قهری و ترویج ستم‌گرانه و ظالمانۀ ارزش‌هایی که آنها را دینی و اخلاقی می‌پندارند بازداشته است چون این عین تناقض است و تناقض در هیچ کجای عالم بقاء ندارد. 
خداوند إن شاء‌الله این دختر عزیزمان را مشمول رحمت واسعه خودش قرار بدهد، به خانواده محترم ایشان صبر و اجر عنایت بفرماید و به لطف یا به قهرش حقیقت کلام امیرالمؤمنین سلام‌الله‌علیه را به آمران و مأموران این قبیل حوادث القاء بفرماید که مقام و قدرت اگر ماندنی بود به شما نمی‌رسید.

۱۴۰۱/۰۶/۲۶ ۰۷:۱۳
لا اکراه فی الدین
طبق تمام تفاسیر
یعنی اجباری در اصل دین نیست به عبارت ساده تر یعنی با زور و سرنیزه نباید کسی را مسلمان نمود به همین جهت هم اقلیت های دینی در جمهوری اسلامی آزادند و حتی بطور رسمی در مجلس نماینده هم دارند
اما اگر کسی مسلمان شد التزام به احکام اجتماعی اسلام قطعی است.
این آیت الله وقتی این مطلب رو نفهمیده چطور آیت الله شده الله اعلم
و جالب تر اینکه قیافه مرجعیت هم میگیره
و خیلی جالب تر اینکه عده‌ای مثل بهارنیوز هم مریدش هستند. (393404)
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۷/۰۵ ۰۹:۳۶
یعنی شما بیشتر از این ایت ال... می فهمی
اگه باب میلت حرف زده بود الان مرجع عالیقدر بود (396925)
۱۴۰۱/۰۶/۲۶ ۰۷:۳۸
آفرین
اگه قدرت ماندنی بود تو هنوز مثل گذشته در راس قدرت بودی
حرف کاملا درستیه
اما چرا به این حرف اعتقاد نداری و حالا که از قدرت کنار گذاشته شده‌ای اینقدر جلز و ولز میکنی؟ (393411)
۱۴۰۱/۰۶/۲۶ ۱۱:۰۸
ابرو و‌ حیثیتی دیگه قتل خانم امینی واسه ما ایرانی ها در خارج کشور نگذاشته ،حتی مردم عادی کشورهای غربی میگن کل ایرانی. ها عقب مونده هستن و خشن هستن نه فقط حکومت. هر کاری حکومت میکنه پای مردم هم نوشته میشه و این در غرب در مورد همه کشورها درسته حتا الان در مورد روسیه هم همینطور هست . جمع کنید این گشت و مشت ارشاد را . کجای دین اسلام گفته زنان را بکشید اگر به زور حجاب به سر نکردن . واقعا باعث شرم هست . ولی اینها بوی از شرم نبردن (393429)
۱۴۰۱/۰۶/۲۶ ۱۱:۵۵
حاج آقا کو گوش شنوا و چشم بینا و... (393441)
۱۴۰۱/۰۶/۲۶ ۱۲:۳۰
یکی از ویژگی های علما اخلاص آنها بوده است ر............. این سنت الهی است (393447)
۱۴۰۱/۰۷/۰۲ ۱۹:۲۱
تا حالا کجا بودی (395396)