به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۹:۰۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ ساعت ۱۲:۳۶
کد مطلب : ۳۵۸۷۸۰

چگونه قیمت تری دی پنل مناسب را تهیه کنیم

گروه کسب و کار: به منظور انتخاب بهترین مدل پانل 3d مصرفی که هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ مقاومت و همین طور عملکرد حرارتی در ساختمان‌هایی با اسکلت فولادی و بتنی، بایستی به مدل کاربری، طول دهانه‌ها و همچنین ارتفاع کف تا سقف سازه ای بسیار توجه کرد. ما سعی بر این داریم که در این مطلب متداول‌ترین سولاتی که در زمینه خرید تری دی پانل مناسب ممکن است در ذهن شما ایجاد شود را پاسخ دهیم، پس با ما همراه باشید.
چگونه قیمت تری دی پنل مناسب را تهیه کنیم
قیمت تری دی پانل     
 در ابتدا به شکل مختصر شرح می‌دهیم که تری دی پانل چیست  این پانل 3d دارای دو صفحه ی شبکه ی جوش شده می‌باشد که از جنس فولاد است. در میان آنها یک هسته عایق (فوم پلی استایرن) ما بین آن قرار دارد.
 دو صفحه ی فولادی به وسیله ی یکسری خرپای میله ای بهم متصل می‌شوند. پس از نصب تری دی پانل‌ها در محل مورد نظر، بتن از دو طرف و همین طور روی آنها پاشیده می‌شود و به یک دیافراگم صلب تبدیل می‌شود. تا اینجا با کلیات تری دی وال‌ها آشنا شدید در ادامه شما را با صفر تا صد قیمت تری دی پانل‌های دیورای  آشنا خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.
بنابراین متوجه شدید که قیمت پانل 3d به عواملی مثل اندازه‌ها و میزان ضخامت و همین طور حمل و نقل و نصب آن بستگی دارد.
در ساختمان‌های مسکونی چه مدل دیوار تری دی پانل بهتر است؟
برای دیوار‌های سوله و سازه‌های بسیار مرتفع چه نوع پانل 3d مناسب تر است؟
برای ساختمان‌هایی که ضریب اهمیت زیادی دارند مانند بیمارستان، دانشگاه، مدرسه‌ها تری دی پانلی که به کار می‌بریم باید چه مشخصاتی داشته باشد؟
   یک باور بسیار غلط در بین تعدادی از معماران ساختمان وجود دارد که گمان می‌کنند هر چه میزان ضخامت عایق فوم بیشتر باشد، مقاومت آن بیشتر می‌شود. در صورتی که اینطور نیست و عایق فوم همانگونه که از نامش مشخص است نقش عایق‌ها را دارد و تاثیری در افزایش مقاومت ندارد، در ضمن اگر ضخامت آنها از یه اندازه ای بیشتر شود، نه تنها نقاومت افزایش پیدا نمی کند، بلکه موجب کم شدن مقاومت دیافراگرام بتن مسلح 3d پانل نیز می‌شود.
 
دلیلش این است که منتقل کننده‌های تنش برشی که خرپاهای فولادی موجود در دو طرف پانل را به هم وصل می‌کنند. نمی توانند نیروی بین دو ایه را به درستی انتقال دهند تا سیستم پانل 3d عملکرد بسیار خوبی را داشته باشد.
مناسب‌ترین ضخامت عایق ما بین 4 تا 10 سانتیمتری می‌باشد که ما لیست قیمت‌ها را بر طبق همین مورد مرتب کرده ایم. پانل‌ها معوولا دارای دو مدل یعنی درجه یک و معمولی هستند که در ادامه شما را با آنها بیشتر آشنا خواهیم کرد.
نکته ی بسیار مهمی که وجود دارد این است که اجرای دیوار پانل 3d‌های با کیفیت درجه یک، بسیار کم هزینه و به صرفه تر از مدل‌های معمولی هستش. زیرا این پانل‌ها تاب برنمیدارند و به خوبی تراز ارتفاعی می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود که به ملات و سیمان کمتری احتیاج شود.
به همین خاطر درست است که قیمت پانل 3d معمولی در ابتدا خیلی کمتراست اما در کل قیمتت نهایی کار با پانل 3d درجه یک مقرون به صرفه تر می‌باشد.برای قسمت‌های جداره و پارتیشن‌های ساختمان‌های مسکونی از چه مدل پانل 3d استفاده کنیم؟
ارتقاع دیوار ساختمان‌های مسکونی عملا ما بین 270 الی 330 سانتیمتر می‌باشد که برای همچین ارتفاعی می‌شود هم از دیوار تری دی پانل با شبکه‌های مش 5*5 سانتیمتری استفاده کرد و هم مش‌های 8*8 سانتیمتری. البته بهتر است بدانید که هر چقدر ابعاد این شبکه‌های مش کمتر باشد، سیمانکاری بسیار راحت تر انجام می‌شود.
 
قیمت پانل 3d
 به منظور محاسبه ی قیمت نهایی دیوار تری دی پانل بایستی به چند مورد اصلی دقت داشت که هر کدام از آنها به شکل مجزا برای شما توضیح خواهیم داد. این موارد شامل عوامل زیر است:
1. قیمت 3d پانل دیواری درب کارخانه
2.هزینه‌های مربوط به حمل و نقل تا محل پروژه
3.هزینه نصب پانل 3d دیواری
4.قیمت شاتکریت تری دی وال‌ها
5.قیمت‌های مصالح جانبی مثل آهن آلات و ماسه سیمان‌های مورد نیاز
 
اما ضخامت عایق‌های فوم چه مقدار باشد بهتر است؟
برای دیوار‌های اطراف اگر از عایق‌های معمولی استفاده کنید، که حتما 10 سانتیمتر باشد ولی چنانچه  ازپانل‌های دیواری درجه یک استفاده می‌کنید، می‌توانید ما بین 4 الی 10 سانتیمتر استفاده کنید.
 
توصیه ی ما برای دیوار‌های جداره:
پانل 3d با عایق‌های درجه یک که به اندازه‌های 6 سانتیمتری می‌باشد که فاصله ی کلی پانل 3d یعنی شبکه به شبکه آنها می‌شود 8 سانتیمتر با تعداد خرپا 150 عدد و شبکه‌های مش 5*5 سانتیمتر.
برای دیوار‌های داخلی و یا پارتیشن‌ها اگر قرار است از عایق معنولی استفاده کنید، بهتر است ضخامتش 6 سانتیمتر باشد.
 
مزایا و معایب تری دی پانل
 دیوار 3d پانل مناسب سوله و سازه‌های مرتفع جه نوعی می‌باشد؟
پیشنهاد ما برای دیوار‌های پارتیشنی:
تری دی پانل‌ها با عایق‌های درجه  یک دارای صخامتی به اندازه 4.5 سانتیمتر می‌باشند که فاصله کلی پانل 3d می‌شود 6 سانتیمتر با عداد خرپای 150 عدد و شبکه مش 8*8 سانتیمتر.

 دیوار 3d پانل مناسب سوله و سازه‌های مرتفع جه نوعی می‌باشد؟
 ارتفاع مناسب برای دیوار‌های انبار‌ها، سوله‌ها و همین طور سازه‌های بسیار مرتفع به این سبک، بیشتر از 350 سانتیمتر می‌باشد که به منظور چنین ارتفاع‌هاتی بایستی از شبکه‌های مش 5*5 سانتیمتر استفاده شود.
 
اما در تری دی پانل ضخامت عایق‌های فوم چقدر باشد بهتره؟
همانگونه که بیش از این توضیح دادیم، ضخامت‌های فوم تاثیر بسیار زیادی در مقاومت‌های دیوارهای تری دی پانلی ندارند و بیشتر نقش عایق بودن را ایفا می‌کنند.
توصیه ی ما برای خرید دیوار مناسب برای سوله و انبار و مکان‌های مرتفع به نوع بهره برداری آن مربوط می‌شود:
پانل 3d با عایق درجه یک در ضخامت‌های 8، 6، 10 سانتیمتری و شبکه مش 5*5 سانتیمتر با تعداد خرپای حداقل 150 عدد وجود دارد.
 
برای ساختمان‌هایی که از ضریب اهمیت بسیار زیادی برخودار هستند مثل مدرسه، بیمارستان و دانشگاه باید از چه نوع تری دی پانلی استفاده کرد؟
در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در ساختمان‌هایی که ضریب اهمیت بسیار بالایی دارند قطعا به استحکام بیشتری هم نیاز دارند. این ساختمان‌ها باید در مقابل آتش مقاومت بیشتری داشته باشند. بنابراین برای خرید تری دی پانل دیواری حتما باید نوع  مناسب انتخاب شود. تری دی وال چیست
تری دی وال‌های با کیفیت دارای عایق درجه یک هستند که با ابعاد شبکه مش 5*5 سانتیمتر و تعداد خرپا 150 عددی هستند. ضمن اینکه در بعضی از پروژه‌ها به منظور افزایش استحکام لازمه درصد فولاد مصرفی با افزایش ضخامت وایروت (فولاد مش) افزایش پیدا می‌کند.
 
معمولا این نوع از دیوار‌های ساختمان‌های مهم با مشاوره شرکت‌های پانلی به صورت سفارشی ساخته می‌شود. به منظور خرید تری دی پانل برای هر نوع ساختمانی بهتر است ابتدا با مشاوران مربوطه مشورت کنید و نوع دیوار مناسب با ساختمان مد نظر را خریداری کنید. علاوه بر کیفیت مورد دیگری که در زمان خرید مهم می‌باشد، قیمت پانل 3d است. در ادامه شما را با هزینه‌ها آشنا خواهیم کرد.