به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۴:۲۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ ساعت ۱۶:۳۰
کد مطلب : ۳۵۸۸۵۸

دشوارترین بحران عراق از ۲۰۰۳ تاکنون

دشوارترین بحران عراق از ۲۰۰۳  تاکنون
گروه بین الملل: نخست وزیر عراق تاکید کرد، بحران سیاسی کنونی در این کشور احتمالا دشوارترین بحران از سال ۲۰۰۳ است و باید تمام گروه‌های سیاسی برای حل این بحران تلاش کنند.
 مصطفی الکاظمی، گفت: عراقی‌ها و مهمانان بزرگوار آن‌ها سالروز اربعین حسینی را گرامی داشتند. عراقی‌ها پیامی را درباره صبر، فداکاری و درس‌هایی را درباره شجاعت و مهمان نوازی به جهان نشان دادند. من از نیروهای امنیتی که برای پیگرد تروریست‌ها همچنان در سرتاسر کشور مستقر هستند و همچنین به خاطر حمایت از زائران قدردانی می‌کنم. من همچنین از ادارات استان‌ها و وزارتخانه‌ها و موکب داران به دلیل خدمت به زائران تشکر می‌کنم.الکاظمی گفت: عراق از میلیون‌ها زائر در این شرایط حساس استقبال کرد. ما توانستیم به مسئولیتمان در حد و اندازه‌ای که می‌توانستیم عمل کنیم.
وی گفت: ما این مسئله را از ملت صبور و قدرتمند عراق مخفی نمی‌کنیم که عراق در حال حاضر شاهد بحران سیاسی است که احتمالاً بعد از ۲۰۰۳ یکی از دشوارترین بحران‌ها است اما ما امید و اراده لازم را برای حل این بحران و برقراری امنیت و ثبات در عراق داریم. من از تمام گروه‌های سیاسی می‌خواهم که از این مناسبت اربعین الهام بگیریم و عراق و عراقی‌ها را در اولویت قرار دهیم. وطن و شهروندان ما شایسته این هستند که به خاطرشان خود را فدا کنیم. عراق امانتی بر گردن همگان است.

 
برچسب ها: عراق