OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?>OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?> سیاست‌های حجاب باید اصلاح شود - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۹:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ ساعت ۱۱:۰۱
کد مطلب : ۳۵۹۶۲۷

سیاست‌های حجاب باید اصلاح شود

سیاست‌های حجاب باید اصلاح شود
گروه جامعه: فرمانده نیروی انتظامی پس از چند روز از فاجعه مرگ #مهسا_امینی (ژینا) ضمن اظهاراتی درباره ابعاد پرونده مرگ ناگهانی این دختر جوان، در مجموع نوع‌نگاه و عملکرد این نهاد انتظامی را تایید کرده است. حال آن‌که نه‌تنها بخش عمده شهروندان ایرانی، بلکه حالا حتی بسیاری از نیروهای سیاسی اصلاح‌طلب و حتی طیف‌هایی از جریان اصولگرا و انقلابی نیز بالاخره دریافته‌اند که اشکال کار از کجاست. 

چنان‌که رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس دهم در این رابطه اظهارنظر کرده گفته است: «تا زمانی که سیاست‌های نادرست را کنار نگذاریم و این راهبردها را اصلاح نکنیم، هیچ مشکلی حل نخواهد شد!» جلال_میرزایی گفته است: «در این مدت که بحث عفاف و حجاب مطرح است، حتی یک بار بررسی نکردیم که این مسئله در شرایط کنونی چه ضرورتی دارد؛ آن هم وقتی با چنین اوضاع نامساعدی به‌لحاظ معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنیم.»

او با طرح این پرسش اساسی که «چرا و بنابر چه راهبردی، نهادها و ادارات را تحت فشار قرار دادیم که اولویت‌شان را مسئله حجاب و عفاف قرار دهند»، می‌گوید: «تا می‌توانستیم به هر که از راه رسید، اهانت کردیم و همه را تحقیر کردیم؛ کجای دنیا با تحقیر و توهین کار فرهنگی انجام می‌دهن؟!» رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس پیشین می‌گوید: «چطور می‌شود حتی کنار دستمان را نمی‌بینیم که واکنش افکار عمومی جامعه جهانی تا چه اندازه نسبت‌به رفتار و عملکرد طالبان که همین رفتار را، با شدتی بیشتر در افغانستان انجام می‌دهد، منفی است. چطور می‌شود اگر این حقیقت ساده را کنار دستمان دیده باشیم و باز بر همین رفتار اصرار کنیم؟! چطور ممکن است که حتی تلاش نمی‌کنیم واقعیات را ببینیم؟!» 

نماینده پیشین مردم ایلام در مجلس همچنین تاکید کرد: «بجای این‌که تمرکزمان بر این باشد که این راهبردها و سیاست‌های غلط است که عامل و علت اصلی فجایعی چون مرگ این دختر جوان است، یا سکوت می‌کنیم یا توجیه می‌کنیم. وقتی که همین سیاست‌ها منجر به چنین فجایعی شد، همان افرادی که یا سکوت کرده بودند یا این سیاست‌ها را تایید می‌کردند، مدعی تشکیل کمیته حقیقت‌یاب می‌شوند و باز می‌خواهند آن‌چه می‌خواهند، اعمال کنند! در نهایت هم تمام این غائله ختم می‌شود به توبیخ یکی، دو مامور جزء که معذورند!»

او گفت: «بپذیریم تا زمانی که همین راهبردها و سیاست‌ها حاکم است و همه تریبون‌های رسمی همین سیاست‌ها را تبلیغ و توجیه می‌کنند، باید منتظر باشیم که هر از گاه، فجایعی همچون آن‌چه بر سر این دختر جوان آمد، تکرار شود؛ با این رویه، این داستان کماکان ادامه خواهد داشت و هیچ اصلاحاتی هم رقم نخواهد خورد.»
میرزایی در پایان تاکید کرد: «امروز دیگر کسی خواهان تشکیل کمیته حقیقت‌یاب و تحقیق و تفحص نیست و اساساً دیگر کسی حوصله این مسائل را هم ندارد. مسئولان باید بیایند صراحتاً اعلام کنند که اشتباه کرده‌ایم. این رویکرد، رویکردی غلط بوده و اعتبار و منزلت این مملکت را نزد جهان و جهانیان زیرسوال بردیم و این کشور را خدشه‌دار کردیم؛ واقعاً بس است دیگر!»
مرجع : عصر ما
برچسب ها: جلال میرزایی
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۱-۰۷-۳۰ ۱۱:۰۰ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۱/۰۶/۳۰ ۱۱:۱۴
اولویت اول کشور بارها توسط رهبری گوش زد شده که اقتصادی است.

برخورد قهری و وحشیانه در مورد حجاب به اندازه کشف حجاب گناه است و جرم! (394434)
۱۴۰۱/۰۶/۳۰ ۱۱:۱۵
توهم در قانون گذاری نتیجه عکس داده (394436)
۱۴۰۱/۰۶/۳۰ ۱۱:۲۶
اکثریت مردم نادیده گرفته شدن در سیاستها و این تقصیر مجمع تشخیص مصلحت است. (394444)
۱۴۰۱/۰۶/۳۰ ۱۱:۲۷
نمیشه یه مشت فسیل برای مردم قانون تعیین کنند (394445)
۱۴۰۱/۰۶/۳۰ ۱۱:۲۸
ماشالله تلویزیون هم برنامه نداره باید نشست شبکه سه برنامه حسینیه معلی رو با اشک ریاکارانه مداحا دید. (394446)
۱۴۰۱/۰۶/۳۰ ۱۱:۲۹
رییس جمهور اگر راست می گوید مردمی است باید تذکر دهد به وزیر کشورش (394447)
۱۴۰۱/۰۶/۳۰ ۱۸:۳۵
مشتی حجاب جزو سیاست نیست. عشقی حجاب جزو دین است. عمو برو در کنار سواتت غربی ات، اسلام شناسی هم بخوان. رفیق به اندازه خودت حرف بزن (394506)
۱۴۰۱/۰۷/۰۲ ۱۳:۰۳
باید در جامعه حوزه هاو مسئولیتها کاملا شفاف و به یک نفر مسئول واگذار شود .اینکه در یک موضوعی مشخص نباشه کی جوابگوست از معضلات بزرگ کشور است .در خصوص موضوع خانم امینی خوب یا بد مشخص بود نیروی انتظامی درگیر قضیه هست وکاملا شفاف حداقل پیگیری ها انجام شد یا می شود .اما در خیلی از موارد چندین نهاد وارگان وارد یک مشکل می شوند ودر نهایت هیچ کس مسئولیتش را بعهده نمی گیرد وهر کسی یک صحبتبی میکند وگاهی متناقص یا متفاوت. (395212)