به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۹:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ ساعت ۲۲:۳۲
کد مطلب : ۳۵۹۸۴۳

باید به رئیسی به خاطر سخنرانی‌اش تبریک گفت

باید به رئیسی به خاطر سخنرانی‌اش تبریک گفت
گروه سیاسی: یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس  گفت: شاه بیت سخنرانی رئیس جمهور در صحن مجمع عمومی سازمان ملل این بود که به جامعه جهانی نشان دادند خالق داعش کیست و مقابله کننده واقعی با تروریسم و از بین برنده داعش چه کسی است.
علی اصغر عنابستانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سخنرانی  رئیس جمهور در سازمان ملل، گفت: صحبت های رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل را سخنان جامع و کاملی ارزیابی می کنم؛ ایشان هم مبانی انقلاب اسلامی و هم حرکت انقلاب اسلامی به سمت عدالت را به نحو شایسته ای تشریح کردند.
وی در ادامه تصریح کرد: رئیس جمهور همچنین در سخنرانی خود وضعیت فعلی جامعه جهانی که تاثیرپذیری شدیدی از قدرت های مشخص مسلط به ویژه آمریکا پیدا کرده را به خوبی تبیین کردند که ظلم جهانی در دنیا به صورت مشخص توسط آمریکا و قدرت های برتر در حال شکل گیری است و نیاز امروز جامعه جهانی برای حرکت به سمت عدالت و به ویژه عدالت جهانی و انسانی را یادآوری کردند که اقدام خیلی خوبی بود.
نماینده سبزوار در مجلس  افزود: آقای رئیسی همچنین حق ملت ایران را در جریانات مختلف به ویژه مساله تعاملات جهانی و مساله برجام از تریبون سازمان ملل به شکل بسیار شایسته‌ای تبیین کردند.
عنابستانی با بیان این‌که «شاه بیت کار رئیس جمهور در صحن مجمع عمومی سازمان ملل هم این بود که به جامعه جهانی نشان دادند که خلق کننده و به وجود آورنده داعش کیست و مقابله کننده واقعی با تروریسم و از بین برنده داعش چه کسی است»، یادآور شد: ایشان به خوبی اعلام کردند کسی که به صورت واقعی با داعش و تروریسم سازمان یافته ای که آمریکایی ها شکل دادند مقابله کرد و آن را از بین برد توسط خود خالق داعش ترور ناجوانمردانه شد و به ترورشان هم افتخار کردند.
وی اظهار کرد: اینکه رئیس جمهور از یک تریبون جهانی محاکمه رئیس جمهور سابق آمریکا و همه عوامل دخیل در ترور قهرمان ملی ما شهید حاج قاسم سلیمانی را مطالبه کردند، خود این کار یک اتفاق، شجاعت و کار ویژه است. یعنی مطالبه اجرای عدالت در مورد کسانی که رسما به ترور سردار سلیمانی اعتراف کرده اند.این اتفاق ویژه ای است که ما بتوانیم از تریبون جهانی استفاده کنیم و مظلومیت خودمان را در آنجا فریاد بزنیم. این کار در مسیر تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و هم ضرورت خیزش جهانی برای اقامه عدالت در بین ملت های جهان و هم در موضع بحق جمهوری اسلامی اتفاق ویژه ای است.
عنابستانی در پایان گفت: به نظرم آقای رئیسی سخنان بسیار خوبی گفتند و متن جامع و کاملی تهیه کرده بودند و باید به رئیس جمهور برای چنین سخرانی جامع و کاملی تبریک و آفرین گفت.