به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۰:۴۹
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب : ۳۵۹۹۰۳

جای صحبت‌های رئیسی در سازمان ملل نبود

جای  صحبت‌های رئیسی در سازمان ملل نبود
گروه سیاسی:  سیدابراهیم رئیسی نخستین نطق خود را در مجمع عمومی سازمان ملل انجام داد. این سخنرانی محورهای متعددی داشت که با واکنش های متنوعی مواجه شد.
به گزارش نامه نیوز، یك تحلیلگر مسائل سیاست خارجی  درباره نطق سیدابراهیم رئیسی در سازمان ملل متحد گفت: بیشتر سخنرانی او پند و اندرز برای مخاطبان در مجمع عمومی سازمان ملل داشت. این صحبت ها برای مخاطب داخلی ما خیلی خوب و تحسین برانگیز است اما در روابط بین الملل جایی برای پند و اندرز و نصحیت کردن به دیگران وجود ندارد.
حسن بهشتی پور افزود: قدرت کشورها در دنیای امروز بر مبنای توان اقتصادی، سیاسی، امنیتی، نظامی و تأثیرگذاری شان بر معادلات عرصه بین الملل تعریف می شود. موضوعاتی همچون عدالت و ظلم ستیزی را همه قبول دارند اما کسی آنها را در روابط بین الملل اجرا نمی کند چون اگر اجرا می شدند وضع جهان امروز این نبود.
وی اظهار کرد: قریب به 20 محور در سخنرانی آقای رئیس جمهور وجود داشت و مفصل آن محورها را توضیح داد. ای کاش 5 یا 6 مورد را انتخاب و آنها را با جزئیات بیشتر و دقیق تر  برای مخاطب جهانی تبیین می کردند چون در این اجلاس تعداد مخاطب بین المللی بیشتر از مخاطب داخلی است.
وی با بیان اینکه رئیس جمهور در داخل کشور مرتب می تواند برای مردم صحبت کند، ادامه داد: آقای رئیسی در سخنرانی اش اشاره کرد که نظم نوین جهانی دارد جایگزین نظم کهنه می شود؛ به عنوان مثال بهتر بود این موضوع را بیشتر می شکافت و نحوه شکل گیری، مولفه ها و سمت و سوی آن را تشریح می کرد.
بهشتی پور با بیان اینکه رئیس جمهور موضوع مقاومت را به خوبی مطرح کرد، یادآور شد: با این وجود، آقای رئیسی ابعاد مقاومت و ضدیت و زاویه مقاومت با موضوع تروریسم را برای مخاطب خارجی خوب تبیین نکرد چون او می خواست به موضوعات متعددی اشاره کند ولی زمان کافی برای توضیح همه مطالب در اختیار نداشت.
وی افزود: در موضوع مذاکرات هم آقای رئیسی تلاش کرد بد عهدی آمریکا و پایبندی ایران به تعهداتش را یادآور شود ولی ای کاش این موضوع بهتر و بیشتر برای افکارعمومی جهان تبیین و تشریح می شد.

 

۱۴۰۱/۰۷/۰۱ ۱۶:۰۱
... چه انتظاری دارید؟ (394875)
۱۴۰۱/۰۷/۰۱ ۱۶:۲۴
رییس جمهور ادعا کردند که صدای ملت ایران هستند اما نه رایی که ایشان در انتخابات آوردن 50 درصد ایران میشود و نه طرز تفکر ایشان اینگونه جایگاهی برای مردم قائل است. (394909)
لیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۷/۰۱ ۱۶:۳۷
مشخصه دارید بهانه گیری می کنید (394921)
۱۴۰۱/۰۷/۰۱ ۱۷:۵۶
بهترین سخنرانی رو نخست وزیر ......... انجام داد، فارغ از اینکه با کشور ما دشمنی دارد ولی وجدانن سخنرانی قابل تحسین داشت. (394961)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۷/۰۲ ۰۵:۳۰
در حد فردی که ۶ کلاس ......... درود بر رئیسی رییس‌جمهور ولایت مدار.
ما که خیلی راضی بودیم . دمش گرم (395089)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۷/۰۲ ۰۵:۳۵
برای کسی که ....... جلوی آنهمه آدم خارجی اونهم توی سازمان ملل بخواند ، عالی بود ، حق اعتراض به سخنرانی ایشان را ندارید . (395090)
۱۴۰۱/۰۷/۰۳ ۱۳:۲۶
خخخخخ (395685)
فوران خشم و نفرت
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۷/۰۳ ۰۲:۴۳
حرفاش که هیچ، اصلا جای خودش هم تو اونجا نبود ولی ........ (395505)