به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۹:۱۱
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب : ۳۶۰۰۴۵
هدف از فیلتر استارلینک

سایت اینترنت ماهواره‌ای «استارلینک» در اکثر اپراتورها فیلتر شد

سایت اینترنت ماهواره‌ای «استارلینک» در اکثر اپراتورها فیلتر شد
گروه فناوری: پس از جدی شدن ارائه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران، سایت این شرکت روی اکثر اپراتورهای همراه و ثابت فیلتر شده است.سایت دیجیاتو نوشته است که بررسی‌های این سایت نشان می‌دهد پس از جدی شدن ارائه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران، سایت این شرکت روی اکثر اپراتورهای همراه و ثابت فیلتر شده است. این در حالی است که وزیر ارتباطات در واکنش به احتمال ارائه اینترنت ماهواره‌ای، آن را بعید دانسته بود.

«ایلان ماسک»، مدیرعامل اسپیس‌ایکس و شرکت استارلینک در پاسخ به توییت وزیر خارجه آمریکا درباره صدور مجوز توسعه دسترسی به خدمات اینترنتی برای مردم ایران، نوشت که در حال فعال کردن اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران است.بررسی‌ها نیز نشان می‌دهد از شب گذشته، امکان دسترسی به وبسایت استارلینک بدون استفاده از ابزارهای تغییر آی پی روی بسیاری از اپراتورهای موبایل و ثابت ممکن نیست. به نظر می‌رسد این اولین اقدام وزارت ارتباطات برای مقابله با فراگیری اینترنت ماهواره‌ای در ایران است تا امکان ثبت سفارش وجود نداشته باشد.
با وجود وعده ماسک برای فعالسازی اینترنت ماهواره‌ای در ایران، دریافت این سرویس نیازمند تجهیزات سخت‌افزاری است و مشخص نیست این تجهیزات چگونه به کشور منتقل خواهد شد.

وزیر ارتباطات هفته گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت در واکنش به ارائه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران، گفت: «شورای عالی فضای مجازی برای اپراتورهایی که بخواهند به طور قانونی سرویس اینترنت ماهواره‌ای ارائه دهند، قواعد و مقرراتی تنظیم کرده است. شرکت‌های خواهان مجوز نیز بایستی این موارد را در نظر بگیرند. براساس قواعد بین‌المللی، اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت ماهواره‌ای بایستی قواعد اینترنتی کشورها را رعایت کنند.»
زارع‌پور همچنین ارائه این سرویس در آینده‌ای نزدیک را بعید دانسته بود چرا که به اعتقاد وی، سرویس‌های استارلینک کامل نیست.

گفتنی است شب گذشته آمریکا به برخی شرکت‌های تکنولوژی برای ارائه خدمات در ایران مجوز داد. وزارت خزانه‌داری آمریکا یک مجوز عمومی را آپدیت کرده که به شرکت‌های تکنولوژی اجازه می‌دهد خدمات مربوط به شبکه‌های اجتماعی، پلتفرم‌های اداری، ویدیو کنفرانس و از همه مهم‌تر، «خدمات ابری» را در ایران ارائه دهند.
مرجع : دیجیاتو
برچسب ها: استارلینک فیلتر

1
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۷/۰۲ ۱۲:۰۱
اینترنت ماهواره ای ............. (395166)
مهربانو
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۷/۰۲ ۱۲:۵۵
درود بر شما

ظاهرا اینترنت مثل آبان ۹۸ شده و از صبح سایتهای خارج مثل گوگل و ... وصل نمیشه و تلگرام هم با فیلترشکن وصل نمیشه متاسفانه (395191)
۱۴۰۱/۰۷/۰۲ ۱۷:۳۱
وقتی بخش مهمی از مردم که در اوایل انقلاب اسلامی پای کار بودن و توسط جریاناتی مثل نهضت آزادی و جبهه ملی نمایندگی می شدند رو کنار کذاشتید و در ادامه اصلاح طلبان را هم از گردونه خارج کردید و انتخاباتی مثل سال 1398 و 1400 برگزار کردید که بزرگترین شاهکارتون بود مردم رو از روش اصلاح طلبی نا امید کرده و به سمت براندازی یا انزوا بردید (395359)
۱۴۰۱/۰۷/۰۲ ۱۷:۵۰
حزب اعتدال و توسعه و دکتر روحانی فرماندهی اصلاح طلبان را برای استراتژی حضور در انتخابات مجلس 1402 به عهده بگیرند.
اصلاح طلبان را رقیب اصولگرا خیلی سال هست با دوپینگ کنار گذاشته. رقیب اصلی آنان علی لاریجانی و اصولگرایان معتدل است. (395368)
۱۴۰۱/۰۷/۰۲ ۱۷:۵۷
لحظه شماری برای انتخابات سال 1402 می کنم تا مقام نخست وزیری را برای مقابله با رییسی احیا کنید و ریاست جمهوری را مقامی ملی و تشریفاتی کنید و اختیارات اجرایی را به نخست وزیر بدهید!
قانون اساسی جدید را با درخواست همه پرسی به رای بگذارید. (395372)
۱۴۰۱/۰۷/۰۲ ۱۸:۰۷
ایلان ماسک بده بزنیم (395374)
۱۴۰۱/۰۷/۰۲ ۲۰:۰۹
خدا را شاکریم که در یکصد سال اخیر همیشه سوژه ای برای کلنجار رفتن با آن به ما ارزانی داشته است. سینما، تلویزان، ویدئو، ماهواره، فضای مجازی و اینک اینترنت ماهواره ای. نوع بشر از دیرباز برای یاری طلبیدن از پروردگار نگاهش به سمت آسمان بوده است، زمانی برای بارش باران در دوران خشکسالی، و در این روزها برای طلب اینترنت ماهواره ای در دوران قطعی و قحطی اینترنت محلی. (395403)