OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?>OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?> کی‌روش می‌دانست برابر اروگوئه چه می‌خواهد - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۹:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب : ۳۶۰۰۷۸
مرفاوی:

کی‌روش می‌دانست برابر اروگوئه چه می‌خواهد

کی‌روش می‌دانست برابر اروگوئه چه می‌خواهد
گروه ورزشی:سرمربی تیم جوانان ایران مدعی است که در فاصله کوتاه باقی مانده تا جام جهانی، نمایش ایران در جدال تدارکاتی مقابل اروگوئه امیدوارکننده بوده است. صمد مرفاوی مهاجم اسبق تیم ملی و استقلال که اکنون هدایت تیم جوانان ایران را عهده‌دار شده، توانست در آخرین تورنمنت بهمراه این تیم به عنوان نائب قهرمانی دست یابد. او با اشاره به بی‌توجهی‌های صورت گرفته به زیرساخت‌ها در رده پایه صحبت‌هایش را با رادیو ورزش اینچنین آغاز کرد و گفت: مشکلات را برای خودمان پیش‌بینی می‌کردیم اما طبق برنامه‌ریزی انجام شده و استعدادیابی کمیته جوانان در سطح کل کشور، استعدادها را تست کردیم. همه آنها را به تهران آورده و زیر نظر قرار دادیم.
 
وی با اشاره به روند آماده سازی تیمش گفت: حدود ۶۰ بازیکن را انتخاب و به دو گروه تقسیم کردیم. گروه اول نفراتی بودند که شاکله تیم را تشکیل دادند و گروه دوم بازیکنان پشتیبان بودند. از ۱۷ مرداد کار آمادگی جسمانی، بدنی، فنی و تاکتیکی را با گروه اول انجام دادیم. گروه دوم را هم به اردو آوردیم تا اگر بازیکنی جا مانده، ببینیم. از گروه دوم نیز نفراتی را انتخاب کردیم. این مسیر را ادامه داده و به مسابقات کافا رفتیم. در آن رقابت‌ها با وجود به زمان کمی که داشتیم و مشکلاتی که به لحاظ اردویی پیش‌بینی می‌کردیم، موفق بودیم. سعی کردیم وضعیت را برای این تورنمنت مدیریت کنیم. فدراسیون هم در دوره میرشاد ماجدی تا جایی که می‌توانست با ما همکاری کرد و باید از او تشکر کنم.سرمربی تیم جوانان ایران در ادامه توضیحاتش درباره شرایط تیم گفت: تقریبا تیمی را آماده کردیم. پس از کافا نیز ساختار تیم را به هم نزدیم و در مسابقات مقدماتی به میزبانی قرقیزستان خیلی بهتر ظاهر شدیم. خدا را شکر با ۱۱ گل زده و بدون گل خورده که از روز اول هدف‌مان بود به دور بعدی صعود کردیم.

مرفاوی درباره اینکه قرارداد مربیان تیم‌های پایه مرحله‌ای تمدید می‌شود و آیا قرارداد او و دستیارانش پس از اتمام مسابقات مقدماتی تمدید شده، توضیح داد: قرارداد ما تا پایان شهریور بود و الان قراردادی نداریم اما امضای همان قرارداد هم مقداری طول کشید. تیم‌های پایه مشکلات خاص خودشان را دارند که دلیلش را نمی‌دانم و مشخص نیست چه تفکری در این زمینه وجود دارد. از لحاظ پشتیبانی و قراردادی شرایط خوب نیست. برای همه مربیان تیم‌های پایه چنین چیزی هست اما بازیکنان هم می‌توانند خیلی تاثیرگذار باشند. آنها با شرایط سختی در اردوها شرکت می‌کنند اما باید فکری کرد تا تیم‌های پایه همیشه بتوانند با تدارک خوب و امکانات بهتر در مسابقات شرکت کنند زیرا استعدادهای لازم را داریم. نباید به راحتی از این استعدادها که می‌توانند آینده فوتبال ما باشند به راحتی بگذریم. اگر بتوانیم برای آنها خوب و دقیق برنامه ریزی کنیم، می‌توانیم در سطح بالایی قرار بگیریم.

سرمربی تیم ملی جوانان ، درمورد زمان برگزاری دور نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: دور نهایی اسفند در ازبکستان برگزار می‌شود.مرفاوی در واکنش به این سوال که آیا در صورت ادامه همکاری با تیم جوانان قادر خواهد بود  ایران را در جمع چهار تیم برتر آسیا که جواز حضور در جام جهانی را کسب می‌کنند قرار بدهد یا خیر گفت: تمام تلاش‌مان را می‌کنیم و برنامه‌ریزی‌ها را انجام می‌دهیم اما این دور مانند مرحله قبلی نیست. تیم‌های سخت‌تری بالا می‌آیند و تیم‌های باکیفیت‌تر صعود می‌کنند. باید شرایط از لحاظ امکانات‌، بازی‌های تدارکاتی و حضور در تورنمنت‌ها نسبت به قبل تغییر کند. این مسائل خیلی مهم است که بازیکن بتواند تجربه بازی‌های بین‌المللی و خارج از کشور را مقابل تیم‌های سطح بالا  به دست بیاورد. اگر چنین اتفاقی بیفتد، با توجه به بازیکنان توانمند و قدرتمندی که داریم، می‌توانیم به جام جهانی صعود کنیم.

مهاجم اسبق تیم ملی  درباره برتری ایران مقابل اروگوئه، توضیح داد:‌ تیم ملی شب گذشته بازی خوب و منظمی انجام داد و همه بازیکنان کیفیت و نظم خوبی در دفاع و حمله داشتند. می‌دانستند باید چه کار کنند و به ویژه در انتقال توپ از دفاع به حمله و از حمله به دفاع خیلی خوب بودیم. بازیکنان خیلی خوب همدیگر را می‌شناختند. کی‌روش هم همه نفرات را می‌شناخت و از بازیکنان باتجربه‌اش به خوبی استفاده کرد.

مرفاوی در ادامه گفت: بازیکنان هم با تفکر کی‌روش آشنا بودند و می‌دانستند او چه می‌خواهد. این تیم می‌تواند شرایط بهتری در جام جهانی داشته باشد. همه فوتبالی‌ها می‌دانند تیم خوب و بازیکنان باکیفیتی داریم اما نظم و انضباط تیمی خیلی مهم است. امیدوارم این نظم و انضباط در داخل و خارج از زمین ادامه داشته باشد تا در جام جهانی قطر نتایج خوبی بگیریم.
مرجع : ورزش سه
برچسب ها: صمد مرفاوی