به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۰:۳۸
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ ساعت ۱۹:۰۶
کد مطلب : ۳۶۰۱۵۳

حضور احمدی نژاد در مجمع تشخیص یک معماست

حضور احمدی نژاد در مجمع تشخیص یک معماست
گروه سیاسی: یک فعال سیاسی، درباره ترکیب جدید تشخیص مصلحت نظام گفت: به نظر من، هیچ تغییر خاصی صورت نگرفته است. ۳ الی ۴ نفری رفته‌اند و آمده‌اند و در کلیت هیچ فرق و تغییری نکرده است. به نظر من، افرادی هم که جدید عضو شدند نمی توانند تاثیر خاصی در رویه این نهاد بگذارند.
به گزارش قرن نو،مصطفی هاشمی طبا ادامه داد: به این دلیل نمی تواند تاثیر خاصی بگذارند که اکثریت قریب به اتفاق همان افراد قبلی هستند و این افراد جدید هم چیز خاصی ندارند که بخواهند ارائه کنند یا روش خاصی ندارند که منجر به تغییر ماهوی فعالیت مجمع شوند. 
شاید خود ناطق نوری نخواسته در مجمع حضور داشته باشد
این فعال سیاسی  در خصوص عدم حضور ناظق نوری در این دوره از مجمع تصریح کرد: شاید خواست خودشان بوده که نباشند. البته اینطور نبود که افرادی که در گذشته عضو مجمع بودند نیز تاثیر زیادی داشته باشند. برخی از افراد در این جلسات بیشتر سکوت می‌کردند تا بخواهند فعالیت خاصی داشته باشند. لذا نبودشان هم مثل بودشان فرق چندانی نمی کند. هاشمی طبا بیان کرد: به نظر می آید افرادی که عضو مجمع هستند کلا فاقد انگیزه یا فکر خاصی برای حرکت هستند و وجود افراد در آنجا جنبه این را ندارد که خودشان بتوانند نقش خاصی را داشته باشند. به نظر نمی آید آن افراد و حتی افراد جدید تاثیر تعیین کننده‌ای داشته باشند. 
حضور احمدی نژاد در مجمع تشخیص یک معماست
وی با اشاره به حضور احمدی نژاد در مجمع تاکید کرد: به نظر من، یک معما است. از این لحاظ که ایشان با حرف‌هایی که می زند یک نوع ساختارشکنی می کند و من نمی دانم چه نقشی در آنجا دارد. ولی علی الاصول با بعضی از افراد یا بعضی از مطالب خیلی زاویه دارد و این برای من یک معماست که ایشان چطور همچنان در این موقعیت حضور دارند. 
مدیریت مجمع تشخیص منفعل است
هاشمی طبا در پاسخ به این پرسش که، بعد از مرحوم آیت الله هاشمی مجمع تشخیص فعالیت تاثیرگذاری نداشته و نقدهایی به رویکرد مجمع وارد می شود، گفت: اتفاقا در بعضی از جاها با موضوع نظارت و اسناد بالادستی و ... نقش آفرینی کرده است. ولی کلا ترکیب اعضا طوری است که نمی تواند جهت خاصی را برای پیشرفت آینده کشور داشته باشند. برای همین به نظر می آید که مجمع تشخیص منفعل است و کلا مجموعه‌ای نیستند که آدم بتواند خودش را قانع کند که اینها در جهت مصلحت کشور حرکت می کنند. 
وی ادامه داد: به نظر من، اگر مجمع تشخیص که یکی از مهمترین نهادهای نظام بشمار می آید انقدر کمرنگ است به نوع و شیوه مدیریت آن برمی گردد. بالاخره مدیریت پویا با مدیریت منفعل و غیر فعال خیلی تفاوت دارد. به نظر من، افرادی که عضو هستند نمی توانند کار خاصی کنند. 


 
برچسب ها: احمدی نژاد