به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۹:۴۹
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ ساعت ۰۹:۴۴
کد مطلب : ۳۶۰۱۸۲
یک میلیون شغل به واسطه اینستاگرام در ایران وجود دارد

هر ساعت قطعی اینترنت، چقدر برای ایران زیان دارد؟

هر ساعت قطعی اینترنت، چقدر برای ایران زیان دارد؟
گروه اقتصادی: نت‌بلاکس اعلام کرده، زیان اقتصادی ناشی از قطعی اینترنت ایران در هر ساعت بیش از یک و نیم میلیون دلار برآورد می‌شود.بنت‌بلاکس، سازمان غیردولتی ناظر بر اینترنت جهانی، با اشاره به قطعی شبکه‌های اجتماعی جهانی باقی‌مانده در ایران، این رقم را برای خسارت ناشی از قطعی اینترنت اعلام کرده است. ۳۰ شهریور ابتدا اینستاگرام و سپس واتساپ به دستور شورای عالی امنیت کشور برای کاربران ایرانی فیلتر شدند. این شبکه‌ها پس از فیلتر شدن تلگرام، پلتفرم‌های دردسترس کسب و کارهای مجازی و فروشگاه‌های اینترنتی بودند که با توجه به شرایط اقتصادی کشور، بسیاری را برای کسب درآمد در خود جای داده بودند.

حالا کسب و کارهای ایرانی در فضای مجازی برای دسترسی به همین اپلیکیشن‌ها هم نیازمند فیلترشکن شده‌اند. امکانی که دردسترس همگان نیست.پادرو به‌تازگی در گزارشی اعلام کرده بود بیش از یک میلیون شغل به واسطه اینستاگرام در ایران وجود دارد و بازاری بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان در سال را ایجاد کرده است. نوین‌هاب هم در گزارش سالانه خود یک میلیون و ۷۰۰ هزار کسب‌و‌کار در اینستاگرام برآورد کرده بود و آمارهای مرکز آمار می‌گویند درآمد حدود ۱۰ میلیون نفر به اینستاگرام وابسته است. همچنین کسب و کارهای بسیاری به صورت بومی و خانگی اداره می‌شوند که ازطریق اینستاگرام و واتساپ با بازار در ارتباط اند و می‌توانند مشتریانی برای کالاها و خدماتشان پیدا کنند و با آن‌ها در ارتباط باشند.

اما قطعی اینترنت فقط محدود به این دو پلتفرم نبود و علاوه بر این‌ها اپلیکیشن‌های لینکدین، گوگل‌پلی و اپ‌استور، همچنین سایت استارلینک هم در ایران فیلتر شده‌اند. خسارت‌های ناشی از قطعی اینترنت هم فقط محدود به کسب‌وکارهای اینستاگرامی نخواهد بود.
مرجع : اصلاحات‌نیوز
برچسب ها: قطعی اینترنت

Mahshid
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۷/۰۳ ۱۳:۲۹
یعنی چی واتس اپ رو چرا قطع میکنین؟؟؟؟؟؟؟ بسه دیگه بابا
اینستاگرام و واتس اپ رو درست کنین اینا برنامه های جهانی ان و حق مردم ایرانه .من خودم درآمدم رو از واتس اپ و اینستاگرام تامین میکنم با توجه ب وضعیت کشور و آمار بیکاری!!!
بس کنین واقعا خسته شدیم (395686)
۱۴۰۱/۰۷/۰۳ ۱۹:۵۲
بیت المال فقط سطل آشغالا هستن این پولا که میره بیت المال نیست (395868)
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۷/۰۴ ۱۳:۴۰
دقیقا درست کنید ما کسب و کارمون با واتساپ و اینستاگرامه خسته شدیم از این اوضاع دبگر (396295)
۱۴۰۱/۰۷/۰۳ ۱۵:۰۷
سلام‌ (395725)
کوروش
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۷/۰۴ ۰۷:۵۲
خجالت بکشین چرا اینجور به سر مردم میارین؟ این حق ماست که به اینترنت جهانی متصل باشیم (396058)
۱۴۰۱/۰۷/۰۴ ۰۹:۳۶
زندگیمونو سیاه کردید خدا ......... (396116)
۱۴۰۱/۰۷/۰۴ ۰۹:۳۷
.......... زندگیمونو فلج کردید ............ (396117)
احمد رضا موحدی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۷/۰۴ ۱۵:۴۰
آخه تا کی قرار این روند ادامه داشته باشه قطع کردن اینترنت و سانسور عقاید مردم والله که راه به جایی نمیبره بلاخره یک روز پایانی هم هست چرا با کسب و کار مردم بازی میکنید... (396411)
۱۴۰۱/۰۷/۰۶ ۰۸:۲۸
عمرا ما پیشرفت کنیم (397590)
سوران
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۷/۰۶ ۱۲:۲۸
کره شمالی خوش آمدید (397631)
tryingtobuild2014@gmail.com
Romania
۱۴۰۱/۰۷/۱۳ ۱۳:۱۱
کسب و کارها ی ارز دیجیتال و فارکس کارها و کلا کسانی که با اینترنت بین‌المللی سروکار دارن رفته رفته به فکر مهاجرت می افتن....اینجا حتی فرار مغزها که هیچ نخود مغزها هم میرن یحتمل با این شرایط قطع دسترسی به اینترنت بین‌المللی ..حساب کن یه متاتریدر بالا نمیاد درست....کسب و کارهای داخلی حالا بماند که چقدر آسیب دیده (399017)