به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۰:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ ساعت ۱۴:۳۵
کد مطلب : ۳۶۰۲۸۸
بدترین دریبل ممکن برای بهترین هافبک جهان

لحظه‌ای که جهانبخش والورده را محو کرد!

گروه ورزشی: دریبل تماشایی جهانبخش در برابر ستاره رئال مادرید شروعی بر تغییر روند بازی به سود شاگردان کارلوس کی‌روش بود.
لحظه‌ای که جهانبخش والورده را محو کرد!
اگر یک بار دیگر دیدار ایران برابر اروگوئه را تماشا کنید با ما هم‌نظر می‌شوید که نقطه عطف بازی برای تیم ملی، به حرکت تماشایی جهانبخش مقابل فده والورده برمی‌گردد.
فده والورده که زیر نظر زیدان و آنچلوتی به یکی از بهترین هافبک های فوتبال دنیا تبدیل شده، علی‌رغم تملک بالای توپ به همراه هم‌تیمی‌هایش، در شصت و پنجمین دقیقه مسابقه اسیر دریبل فوق‌العاده ستاره بین‌المللی فوتبال ایران شد. صحنه‌ای که به طور ناخودآگاه اعتماد بنفس بازیکنان تیم ملی را دوچندان کرد و باعث شد ملی‌پوشان به خودباوری بیشتری برابر حریف برسند.
در ادامه لایی‌کف استثنایی جهانبخش که تماشاگران حاضر در ورزشگاه را هم به وجد آورد را فریم به فریم می‌بینید؛

ماجرا از پاس زیبای سعید عزت‌الهی با پای غیرتخصصی آغاز شد. لحظه‌ای که سعید با یک پاس خط‌کشی شده توپ را به سینه علیرضا منگنه کرد.

در فوتبال امروز صحبت از استپ بی‌معنا است و مهار توپ نام کنترل را به خودش گرفته؛ موضوعی که جهانبخش به صورت تصویری با کنترل توپ با سینه در مسیر حرکتش آموزش داد.

علیرضا که ید طولایی در توی سر توپ زدن دارد، ابتدا با یک سر توپ، والورده را به سمت خودش می‌کشاند.

حالا نوبت به این رسیده بود که علیرضا لایی‌کف فوتسالی خودش را کلید بزند؛ در این لحظه جهانبخش با کشیدن توپ با کف پا به سمت بدن خودش، برای باز شدن پای والورده زمینه‌چینی می‌کند.

بعد از اینکه والورده برای گرفتن توپ از زیر پای جهانبخش اقدام می‌کند، نوبت به بخش جذاب ماجرا می‌رسد؛ علیرضا با یک نوک پای ریز، توپ را از بین پاهای یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر دنیا عبور می‌دهد تا دریبل مورد علاقه تمام فوتبال‌دوستان ایرانی را رقم بزند؛ لایی!

لایی‌خوردن والورده از جهانبخش آنقدر غیرقابل پیش‌بینی بود که ماتیاس اولیویرا هم بلافاصله برای گرفتن توپ از جهانبخش پس از دریبل حیثیتی‌ای که هم‌تیمی‌اش خورد تلاشی مضاعف می‌کند.
به هرحال تاثیرگذاری و حساسیت فوتبالیست‌ها روی دریبل لایی بر طرفداران این رشته پوشیده نیست. مخصوصا که اگر این دریبل را بهترین بازیکن یک تیم بخورد، تمام بازیکنان تحت تاثیر قرار می‌گیرند. بلافاصله بعد از همین دریبل جهانبخش و در ادامه تعویض‌های کی‌روش بازی به سود ایران برگشت و ستاره‌های تیم ملی چندباری هم متحمل خطاهای خشونت‌آمیز حریفان شد تا سرانجام روی همکاری جذاب قدوس - انصاری‌فرد - طارمی تیم ملی به گل برتری دست پیدا کند.