به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۹:۱۱
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ ساعت ۱۴:۴۴
کد مطلب : ۳۶۰۲۹۶

احضاربه دلیل خبررسانی رسانه‌های فارسی زبان

احضاربه دلیل خبررسانی رسانه‌های فارسی زبان
گروه سیاسی: در واکنش به خبررسانی رسانه‌های فارسی زبان لندن نشین در مورد اعتراضات اخیر سفیر انگلیس در تهران توسط مدیرکل غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت خارجه در این دیدار مراتب اعتراض شدید کشورمان به دولت انگلیس بواسطه میزبانی این کشور از رسانه‌هایی که در روزهای اخیر تحریک و دعوت به اغتشاش و گسترش آشوبها در جمهوری اسلامی ایران را در صدر برنامه‌های خود قرار داده اند، به سفیر ابلاغ و تاکید شد این امر به منزله دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران و اقدام علیه حاکمیت ملی کشورمان تلقی می‌شود.
سفیر انگلیس در پاسخ اظهار داشت، مراتب را بلافاصله به لندن گزارش می‌کند.
همچنین در ارتباط با مواضع  رییس پارلمان نروژ در قبال تحولات داخلی جمهوری اسلامی ایران،  سفیر نروژ در تهران توسط مدیرکل غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار شد.
در این دیدار مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به اظهارات پیش داورانه و دور از واقعیت رییس پارلمان نروژ در قبال ناآرامی های اخیر، به سفیر ابلاغ و تاکید شد این اظهارات غیر سازنده به منزله دخالت در امور داخلی کشورمان تلقی می شود. سفیر نروژ در پاسخ اظهار داشت مراتب را در اولین فرصت به اسلو گزارش خواهد کرد.