به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۰:۳۶
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ ساعت ۱۸:۰۶
کد مطلب : ۳۶۰۴۹۱

انتقال گرد و خاک از استان‌های همجوار به تهران

انتقال گرد و خاک از استان‌های همجوار به تهران
گروه جامعه: اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وزش باد نسبتا شدید تا شدید و نفوذ و انتقال گردوخاک از استان‌های همجوار به تهران هشدار داد.به گزارش ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد رنگ نسبت به وزش باد نسبتا شدید تا شدید، نفوذ و خیزش گردوخاک به‌ویژه در جنوب شرق و نیمه‌جنوبی استان و نفوذ و انتقال گردوخاک از استان‌های همجوار هشدار دارد.
 
همچنین خیزش گردوخاک در مناطق مستعد استان، کاهش کیفیت هوا، کاهش دید افقی و قائم از سه‌شنبه تا اواخر وقت سه‌شنبه (۵ مهرماه) دور از انتظار نیست.اداره کل هواشناسی استان تهران برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از این مخاطره آمادگی دستگاه‌های ذیربط و در نظر گرفتن تمهیدات لازم را توصیه کرد.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
برچسب ها: هواشناسی