به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۲۳:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ ساعت ۱۲:۴۹
کد مطلب : ۳۶۰۵۸۵

خشکسالی بزرگترین دریاچه چین را خشکاند

خشکسالی بزرگترین دریاچه چین را خشکاند
گروه جامعه: دریاچه پویانگ که بزرگترین دریاچه آب شیرین چین به شمار می‌رود، بر اثر خشکسالی شدید، به ۲۰ درصد وسعت معمولش برای این وقت از سال، کاهش پیدا کرده است.به گزارش ایسنا، ویدئویی که توسط یکی از ساکنان محلی از دریاچه پویانگ گرفته شد و به سرعت به ویدئوی پربازدید در اینترنت تبدیل شد، نشان می‌دهد بخش‌های مختلف دریاچه در حال حاضر چه وضعیتی دارند. سطح آب در ایستگاه هیدرولوژیکی شینگزی این دریاچه، روز جمعه به ۷.۱ متر کاهش پیدا کرد که از سال ۱۹۵۱ بی‌سابقه محسوب می‌شود.
 
با این حال، پویانگ تنها ذره‌ای از خشکسالی شدید حوزه رودخانه یانگ‌تسه را از ماه ژوییه به دنبال موج‌های طولانی گرمای کشنده و بارش اندک، نمایان می‌کند.پیش بینی می‌شود این وضعیت ادامه پیدا کند، اما امنیت آب در این منطقه همچنان می‌تواند به کمک آب ذخیره شده در مخازن بزرگ، کنترل سیل و کمک‌های دولتی، تضمین شود.

طبق اعلام وزارت منابع آب چین، بارش باران در این حوزه از ماه ژوییه، نصف میزان سال‌های معمول بوده است. تا این تاریخ، خشکسالی تقریبا به دو میلیون هکتار زمین کشاورزی در شش استان به همراه یانگ‌تسه آسیب زده است و تامین آب برای ۲۹۰ هزار نفر و ۳۵۰ هزار دام بزرگ مختل شده است.بر اساس گزارش چاینا دیلی، پیش بینی‌ها نشان می‌دهد بارش باران در بخش‌های پایین دستی یانگ‌تسه در پاییز، اندک خواهد ماند.
برچسب ها: خشکسالی