کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

هم مانه هست، هم کولیبالی

سنگال؛ حریف ده هزار میلیاردی تیم ملی ایران!

5 مهر 1401 ساعت 14:43

گروه ورزشی: تیم ملی سنگال در شرایطی عصر امروز مقابل ایران قرار می‌گیرد که ارزش اسمی بازیکنانش بیش از چهار برابر تیم ملی است.


تیم ملی ایران در دومین بازی تدارکاتی خودش در اردوی اتریش از ساعت 18 امروز در ورزشگاه آدمیراواکر اتریش به مصاف سنگال می‌رود.
سنگالی‌ها که در ترکیب خودشان بازیکنان شاخص بسیاری چون سادیو مانه، ادوارد مندی، کالیدو کولیبالی و ادریسا گی را دارند، در سایت ترانسفر مارکت به عنوان مرجع ارزش‌گذاری مالی تیم‌ها و بازیکنان فوتبال، حدود 307 میلیون یورو ارش‌گذاری شده است.
سادیو مانه با 60 میلیون یورو به عنوان گران‌قیمت‌ترین بازیکن سنگال شناخته می‌شود و بعد از او، کالیدو کولیبالی با 35 و ادوارد مندی با 32 میلیون یورو در رده‌های بعدی قرار دارند.
اسماعیل سار، ابدو دیالو، موسی نیاخاته، پاپ گی و دیاته هم سایر بازیکنان گران‌قیمت سنگال به شمار می‌روند.
تیم ملی سنگال در حالی به عنوان هفدهمین تیم ملی گران‌قیمت دنیا و دومین تیم ملی قاره آفریقا با ارزشی نزدیک به ده هزار میلیارد شناخته می‌شود که در سایت ترانسفر مارکت، تیم ملی  ایران با ارزش تقریبی 72 میلیون یورو، در رده 55 این فهرست قرار دارد.

با توجه به مصدومیت ادوارد مندی، بهترین دروازه‌بان جهان در سال 2021، آلفرد گومیس بار دیگر درون دروازه سنگال قرار خواهد گرفت. سیسه که درحال جمع‌بندی نهایی برای اتخاذ آرایش سه‌نفره در خط دفاعی برای تیمش در جام جهانی است، امشب مقابل ایران هم با خط دفاعی سه نفره تیمش را به میدان می‌فرستد و کالیدو کولیبالی، ستاره چلسی به عنوان رهبر این خط، کویاته و فوده بالو توره را در کنار خودش خواهد داشت.
پاپ گی و پت سیسه به عنوان دو هافبک سنگال در دیدار برابر بولیوی، احتمالا مقابل ایران هم در ترکیب اصلی قرار می‌گیرند. در کنار این دو بازیکن، ادریسا گی و فارموسه مندی بازی می‌کنند تا کمربند خط میانی سنگال با هافبک‌هایی از لسترسیتی، اورتون، آمیان و رایو وایوکانو بسته شود.
بولایه دیا، مهاجم 25 ساله سالرنیتانا که در ابتدای فصل جاری ویارئال را به مقصد سری آ ترک کرده، بعد از گلزنی برابر بولیوی مقابل ایران هم کار را از ابتدا آغاز می‌کند و کرپین دیاتا، وینگر تیم موناکو هم به عنوان بال راست خط حمله تیم سیسه از دقیقه یک در زمین خواهد بود تا سادیو مانه، فوق ستاره تیم ملی سنگال در نوک پیکان خط حمله را تغذیه کنند.

با این حساب، ترکیب احتمالی سنگال برای بازی مقابل ایران به صورت زیر خواهد بود:
گومیس، دیالو، کولیبالی، بالو توره، پاپ گی، ادریسا گی، پت سیسه، فارموسه مندی، دیاتا، دیا و مانه

آنطور که از اتریش خبر می‌رسد، ترکیب تیم ملی مقابل سنگال نسبت به جدال با اروگوئه تغییراتی خواهد داشت. در خط دروازه با توجه به مصدومیت علیرضا بیرانوند و فیزیوتراپی‌ که در چند روز اخیر انجام داده، فرصت بازی به او نمی‌رسد و استراحت خواهد کرد. حال بین امیر عابدزاده و سیدحسین حسینی یک نفر شانس بازی پیدا می‌کند و گلر ایران مقابل سنگال خواهد بود.
در سمت راست خط دفاعی با توجه به درخشش صادق محرمی مقابل ار‌وگوئه، باز هم انتخاب اول کی‌روش برای این پست او خواهد بود.
در قلب دفاع احتمالا تغییراتی رخ می‌دهد. شانس بازی برای مرتضی پورعلی‌گنجی افزایش پیدا کرده است. با توجه به این موضوع بین شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان یکی در ترکیب و دیگری روی نیمکت می‌نشیند.

در سمت چپ خط دفاعی احتمالا تغییراتی رخ دهد. کی‌روش به دنبال این است شانس بازی به میلاد محمدی دهد و اینکه او در جدال با سنگال از ابتدا در ترکیب قرار گیرد هیچ بعید نیست.

به احتمال فراوان سیستم مورد استفاده مقابل سنگال به مانند بازی قبل ۴-۱-۴-۱ است. سیستمی که ۵ هافبک دارد و انتخاب کی‌روش برای تک هافبک دفاعی سعید عزت‌اللهی خواهد بود. چرا که سرمربی تیم ملی به سبک بازی او اعتقاد دارد و از آن استفاده می‌کند. دیگر تغییری که احتمالا در ترکیب رخ دهد، بازی کردن احمد نوراللهی است و او یک مقدار جلوتر از عزت‌اللهی بازی می‌کند.
اما گمانه‌زنی در مورد وینگر‌های تیم ملی برای مسابقه امروز بسیار است. بازیکنان آماده و‌ ستاره‌های نامدار دست کی‌روش را باز اما انتخاب را برایش سخت می‌کند. با این حال اگر او به تیم برنده دست نزند، علیرضا جهانبخش یکی از بازیکنان مورد نظر او‌ برای قرار گرفتن برابر سنگال خواهد بود. دیگر وینگر ایران هم از بین مهدی ترابی و علی قلی‌زاده انتخاب می‌شود. ترابی در بازی با اروگوئه یکی از ستاره‌های تیم ملی بود و از طرف دیگر قلی‌زاده فرم ایده‌آلی دارد و می‌تواند در حملات عصای دست سرمربی باشد. اما با توجه به سبک بازی سنگال احتمال اینکه قلی‌زاده در ترکیب اصلی حضور داشته باشد بیشتر است.

برای پست پشت مهاجم نیز، کی‌روش برخلاف بازی با اروگوئه سامان قدوس را از ترکیب خارج می‌کند و شانس بازی به کریم انصاری‌فرد می‌دهد. بازیکنی که پاس منجر به تک گل تیم ملی در مسابقه قبل را برای طارمی ارسال کرد و حالا با توجه به توانایی که دارد در پست شماره ۱۰ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای پست مهاجم، کادر فنی تیم ملی دو بازیکن مهم و با آمادگی مناسب در اختیار دارد. بر خلاف شایعات سردار آزمون آماده بازی است. مهدی طارمی هم که روزهای خوب خود را پشت سر می‌گذارد و در نبرد با اروگوئه روند مسابقه را از زمانی که وارد زمین شد تغییر داد و گل مهمی به ثمر رساند. اما به نظر می‌رسد امروز انتخاب اول کارلوس کی‌روش، طارمی باشد و او در ترکیب اصلی قرار گیرد. در بازی قبل آزمون در ترکیب اصلی بود و سپس در نیمه دوم طارمی جایگزینش شد اما امروز طارمی فیکس است و به احتمال فراوان در نیمه دوم فرصت به سردار می‌رسد.

ترکیب احتمالی ایران برابر سنگال:
امیر عابدزاده (سیدحسین حسینی)
صادق محرمی
محمدحسین کنعانی‌زاده
مرتضی پورعلی گنجی (شجاع خلیل‌زاده)
میلاد محمدی
سعید عزت‌اللهی
احمد نوراللهی
علیرضا جهانبخش
علی قلی‌زاده
کریم انصاری‌فرد
مهدی طارمی


کد مطلب: 360628

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/360628/سنگال-حریف-ده-هزار-میلیاردی-تیم-ملی-ایران

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir