به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۰:۴۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ ساعت ۲۰:۳۰
کد مطلب : ۳۶۱۳۲۵

نظام همواره نجابت نشان داده است

نظام همواره نجابت نشان داده است
گروه سیاسی: یک عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: نظام اسلامی همواره در مقابل نظرات مخالف نیز نجابت نشان داده و در کنار مردم ایستاده است و شنوای پذیرش انتقادات مردم بوده است.
 مجتبی یوسفی، با اشاره به صحبت‌های اخیر رئیس جمهور با مردم و ضرورت ایجاد بستر مناسب برای شنیدن اعتراضات مردمی در چهارچوب قانون، بیان کرد: این روزها شاهد هستیم کشورهایی نظیر آمریکا، انگلیس و فرانسه نگران آزادی بیان در ایران شده‌اند. هیچ کس در جمهوری اسلامی مخالف ابراز عقیده و اعلام نظر صنوف و اقشار مختلف و همه کسانی که ممکن است نظر مخالفی نسبت به کارکرد برخی از دستگاه‌ها داشته باشند، نیست.
به گزارش ایسنا، بخش‌هایی از گفت و گوی یوسفی را در ادامه می خوانید:
*نظام اسلامی همواره در مقابل نظرات مخالف نیز نجابت نشان داده و در کنار مردم ایستاده است. اما چند نکته جالب است که باید مورد توجه قرار گیرد. فقط در هفت سال گذشته ۳۰۰ زن توسط پلیس آمریکا کشته شده‌اند که ۱۲۵ تن از آنها ظرف یک سال گذشته بوده است. هیچ کسی هم اعتراضی نکرده است. در انتخاباتی که حدود دو سال پیش برگزار شد و بایدن و ترامپ به رقابت پرداختند، حساب توئیتری رئیس جمهور مستقر به دلیل اینکه مردم را به اغتشاش دعوت کرده بود بسته شد. بعد از آن هم به دلیل دعوت مردم به شورش بازخواست شد.
*در بحث اعتراضات سه اصل وجود دارد.  نحوه اعتراض، مکان اعتراض و شکل اعتراض. اینکه مردم چگونه اعتراض خود را مطرح کنند و ساختارشکنانه نباشد. از سوی دیگر به اموال عمومی نیز خسارتی وارد نشود. این قوانین درخصوص برگزاری اعتراضات در آمریکا هم صدق می‌کند.
*بریدن گلوی سرباز نیروی انتظامی یا آتش زدن آنها و یا برداشتن چادر از سر ناموس مردم یا از بین بردن اموال عمومی به هیچ وجه قابل قبول نیست. تهیه یک آمبولانس حداقل ۱۰ میلیارد برای کشور هزینه دارد. برخی از افراد یا سلبریتی‌ها که ادعا می‌کنند که به جای اربعین یا مکه برای خرید آمبولانس هزینه کنید امروز چرا سردمدار اغتشاش شده اند؟
*برخی از سلبریتی‌ها و یا فوتبالیست‌ها که امروز سردمدار اغتشاش شده اند خودشان اگر راست می‌گویند فرزندان خود را به اغتشاشات بفرستند تا متوجه شوند فرق اغتشاش با اعتراض مسالمت آمیز در چه است. چرا بچه‌ها و جوان‌های مردم را به اغتشاش دعوت می‌کنند؟ این عزیزان نیز مانند بچه‌های ما هستند. اگر هم اعتراضی دارند باید شنیده شود.
*ما معتقد هستیم که باید در کشور بستر اعتراض فراهم شود و مردم در چهارچوب قانون بتوانند نظرات موافق و مخالف خود را در خصوص مسائل مختلف مطرح کنند. اما مطالبه مردم با اغتشاش تفاوت دارد. افرادی که مردم را ترغیب می‌کنند که  اموال عمومی که ریال به ریال آن از جیب مردم تامین شده است را به آتش بکشند، آدرس خانه‌ها و ماشین‌ها میلیاردی خود را بدهند.
*نظام اسلامی همواره شنوای پذیرش انتقادات مردم بوده است. اکنون هم افرادی که به طریقی گول خوردند و اعتراض‌هایی در روزهای اول داشته اما بعد صف خود را از اغتشاش جدا کردند، آزاد شدند. صف اغتشاشگر باید از مردم مطالبه گر جدا شود. مجلس نیز به این موضوع توجه دارد. قانون احزاب و موضوعات مرتبط با مطالبات صنفی در مجلس دنبال می‌شود.
*خیلی از صنوف انتقاداتی داشتند و مطرح کردند. هم مجلس و هم دولت با نمایندگان آنها جلسه گذاشته و سعی کرده تا رضایت آنها را جلب کند. مجلس باز هم آمادگی دارد که توسط وزارت کشور لایحه ای برای ایجاد بستری مناسب‌تر برای شنیده شدن نظرات موافقان و مخالفان در چهارچوب قانون ارائه شده و در مجلس رسیدگی شود. این نظام برای مردم است. ایرانی به ایرانی بودن خود افتخار می‌کند.
برچسب ها: مجلس