به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۰۰:۴۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ ساعت ۱۴:۲۸
کد مطلب : ۳۶۱۴۷۳
مرفاوی:

تیم ملی کاملا در اختیار تفکرات کی‌روش بود

تیم ملی کاملا در اختیار تفکرات کی‌روش بود
گروه ورزشی: صمد مرفاوی می‌گوید تیم ملی جلوی اروگوئه و سنگال بسیار منظم بود و این تیم طبق تفکرات کی‌روش بازی کرد.به گزارش ایسنا، صمد مرفاوی،‌ پیشکسوت فوتبال ایران  درباره درخواست کارلوس کی‌روش برای حضور بازیکنان داخلی به مدت دو روز در تمرینات تیم ملی در فاصله هر هفته از بازی‌های لیگ برتر گفت: مساله مربوط به برنامه‌ریزی سرمربی است. هر مربی اهداف و استراتژی خود را دارد و بر اساس آن برنامه‌ریزی می‌کند. با توجه به تجربه‌ای که کی‌روش در دوران مربیگری خود و در هشت سال حضور در ایران به دست آورده است، حضور بازیکنان داخلی در اردوی تیم ملی را الزامی دیده است. کی‌روش بهتر از دیگران تیمش را می‌شناسد. او درخواست برنامه‌ای را داده که طبیعی و قابل احترام است.
 
سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان درباره دیدار دوستانه تیم ملی ایران مقابل اروگوئه و سنگال و پیشرفت تیم ملی در این دو دیدار بعد از برکناری اسکوچیچ و انتخاب کی‌روش هم اظهار کرد: به لحاظ فوتبالی چیزی را که می‌خواستیم به دست آوردیم. سرمربی تیم ملی در این دو بازی تقریبا استراتژی و تفکرات خود را پیاده کرد و همه بازیکنانی را که می توانند در جام جهانی کمک کنند، آزمایش کرد. نمی‌توان گفت این دو بازی برای ما بد بود بلکه این دو بازی مفید بود.

وی با اشاره به "پیشرفت تیم ملی فوتبال ایران در این دو دیدار" گفت: تیم ملی از نظر نظم تاکتیکی خیلی بهتر از گذشته بود و این می‌تواند پیشرفت باشد.مرفاوی درباره نقاط قوت تیم ملی خاطرنشان کرد: نقطه قوت تیم ملی این بود که بازیکنان کاملا در اختیار تفکرات سرمربی بودند. تیم ملی با نظم کار می‌کرد. مشخص بود که این تیم چه می‌خواهد. این‌ها امتیازهایی است که تیم ملی در این بازی‌ها به دست آورد. با توجه به اینکه مربی ۱۰ روز قبل کارش را شروع کرده است، عملکرد تیم ملی خوب بود.

این کارشناس فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا کی‌روش بعد از این دو بازی برنامه خود را برای رقبا رو کرد و ساوت‌گیت توانست تفکرات کی‌روش را برای دیدار ایران و انگلیس بخواند؟ گفت: با توجه به شناختی که از کی‌روش و تفکراتش دارم، استراتژی خودش را پیاده کرد. طبیعی است که او استراتژی گذشته را پیاده کرده بود. نوع بازی، همان نوع گذشته بود. شاید چیدن مهره‌ها هنوز مشخص نبود اما به لحاظ کار تیمی و استراتژی، تیم مثل گذشته بود.وی درباره استفاده مجزا از طارمی و آزمون در ترکیب تیم ملی که می‌تواند در جام جهانی هم ادامه داشته باشد، گفت: شاید کی‌روش نمی‌خواست دست خود را از حیث استفاده از بازیکنان رو کند. شاید می‌خواست گمراه  کننده ظاهر شود. شاید مهره‌های خود را رو نکرد.

مرفاوی در واکنش به اینکه آیا ترکیب تیم ملی در جام جهانی دستخوش تغییر می‌شود؟ گفت: تمام بازیکنانی که به تیم ملی دعوت شدند، استحقاق حضور در تیم ملی را دارند. کی‌روش بازیکنانی را می‌خواهد که با تفکرات او همخوانی داشته باشد. سرمربی باید تشخیص دهد که این بازیکنان خوب یا بد بودند یا کدام بازیکن به تفکراتش نزدیکتر است.وی درباره عملکرد رقبای تیم ملی ایران در بازی‌های تدارکاتی از جمله نتایج ضعیف آمریکا و انگلیس گفت: با این تفکر نباید به جام جهانی برویم که انگلیس و آمریکا در بازی‌های گذشته باخته‌اند. باید با تفکری وارد جام جهانی شویم که همه تیم‌ها با تمام قوا بازی می‌کنند. نباید این بازی‌ها ما را فریب دهند. همه تیم‌ها در جام جهانی با قدرت می‌آیند و تفکر و استراتژی خود را دارند.

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان درباره مذاکرات خود با فدراسیون برای ادامه آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در جام ملت‌های آسیا گفت: برنامه بعدی ما یک اردو است که از ۲۰ تا ۳۰ مهر برگزار خواهد شد. بازیکنان تیم ملی جوانان و یکسری بازیکن جدید در این اردو با ما خواهند بود و دیدار دوستانه هم برگزار می‌کنیم.وی ادامه داد: در برنامه خودمان بازی‌های برون مرزی هم داشتیم. تورنمنت‌های خارجی را درخواست کردیم که ان‌شاء‌الله فدراسیون فوتبال این کار را انجام می‌دهد. ما هفت مرحله اردو داریم که هر ماه یک اردو و بعضی ماه‌ها دو مرحله اردو خواهیم داشت.
برچسب ها: صمد مرفاوی