به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۰:۱۲
 
۹
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱ ساعت ۲۰:۳۲
کد مطلب : ۳۶۱۸۲

پیام بوکسور مشهور اوکراینی به پوتین

گروه بين​الملل: قهرمان سنگین وزن بوکس اوکراین در پیامی به رئیس جمهوری روسیه گفت: بسیار مهم است که اشتباهات تاریخ را تکرار نکنیم.
پیام بوکسور مشهور اوکراینی به پوتین
به گزارش آسوشیتدپرس، ولادیمیر کلیچکو، قهرمان سنگین وزن بوکس اوکراین و برادر ویتالی کلیچکو، رهبر مخالفان این کشور که در فلوریدا در حال تمرین است، در پیامی به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در خصوص بحران اوکراین گفت: شما نمی‌توانید اشتباهات تاریخ را تکرار کنید و متاسفانه در حال حاضر اشتباهات بسیاری وجود دارد. وی افزود: من نسبت به اعتراضات و خشونت‌های چند ماه اخیر در کشورم بسیار ناراحتم و فکر و ذهنم در آنجاست.

ولادیمیر کلیچکو افزود: می‌دانم همانطور که نلسون ماندلا گفته ورزش قدرت تغییرجهان را دارد و من به این مساله شدیدا معتقدم .تنها یک راه برای حل بحران اوکراین وجود دارد وآن راه حل نظامی نیست. این مساله تماما از راه سیاست‌های مناسب و دیپلماسی حل می‌شود.من امیدوارم که با استفاده از راهکارهای سیاسی و دیپلماتیک مناسب تمامی مسائل حل شود.

کلیچکو گفت: بحران اوکراین زمانی آغاز شد که مردم این کشور از حکومت و دیکتاتوری ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری سرنگون شده اوکراین خسته شده بودند و این مساله به خاطر مداخله غرب نبود. وی ادامه داد: من امیدوارم که این مساله از راهی درست ومثبت و با راه حلی مناسب هرچه سریعتر حل شود. خوشبختانه اتحادیه اروپا و آمریکا از زمان آغاز بحران اوکراین از تمامی مسائل مطلع هستند.
مرجع : ايسنا