به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۰۱:۴۶
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۱۵ ساعت ۱۰:۵۲
کد مطلب : ۳۶۲۱۷۷

آیت الله جوادی آملی: باید جلوی غارت و اختلاس بعضی از مسئولین گرفته شود

آیت الله جوادی آملی: باید جلوی غارت و اختلاس بعضی از مسئولین گرفته شود
گروه سیاسی: یك  مرجع تقلید شیعیان در دیدار سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی ضمن تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر (ع) از زحمات خالصانه نیروی انتظامی قدردانی و برای شهدای این نیرو علوّ درجه مسئلت نمود.
آیت الله جوادی آملی  بیان داشت: در احادیث معصومین علیهم السلام هست که «مَنْ قُتِلَ دُونَ مالِهِ فهوَ شَهیدٌ وَ مَنْ قُتِلَ دُونَ دِینِهِ فهوَ شَهیدٌ وَ مَنْ قُتِلَ دُونَ دَمِهِ فهوَ شَهیدٌ وَ مَنْ قُتِلَ دُونَ أهلِهِ فهوَ شَهیدٌ»، شهید گاهی برای حفظ مال مردم است و گاهی برای حفظ ناموس مردم که ما برای تمامی شهدایی که برای حفظ دین و مال و ناموس مردم به شهادت رسیده اند، طلب مغفرت می کنیم و دعا می کنیم تا حشرشان با حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: در اندلس سابق، مردم مسلمان بوده و حکمای بزرگ همچون ابن رشد و ابن حزم بودند، آن قدر اسلام در آنجا گسترش داشت که تعداد ستون های مسجد جامع قرطبه را نمی توانستند بشمارند، اما طولی نکشید که آن مسجد تبدیل به کلیسا و کلیسا نیز تبدیل به موزه شد و هیچ اثری از اسلام در آنجا باقی نماند و این خطر همیشه و در همه عصر و مکان ها وجود دارد! کشور ما صاحب ریشه و تمدنی افتخار آمیز است و مردم کشور ما نیز مردمی غیور و پاک هستند و در کشور بزرگان و دانشمندان و مردان بزرگ کم نداریم و شما می بینید که هر وقت مردم با انقلاب بودند، عظمت و شکوهی مانند پیاده روی اربعین رقم خورد، اما انتظار این است که جلوی غارت، اختلاس و نجومی بعضی از مسئولین گرفته شود تا این نظام آسیب نبیند.
 جوادی آملی بیان داشت: صرف اینکه کسی آدم خوبی باشد به معنای این نیست که مسئول خوبی هم می تواند باشد، عقل و تدبیر لازمه مدیریت است که در این صورت مسئولین نه بیراهه می روند و نه راه کسی را می بندند. مسئولین باید برای بیکاری جوانان، آینده شغلی آنها و معضل حاشیه نشینی شهرها تدبیری بیاندیشند و برای حل مشکلات کشور بیش از پیش تلاش کنند!
وی اظهار داشت: ما به امید زنده ایم، به برکت خون شهداء زنده ایم و به صاحب امروز دعا می کنیم این نظام را در سایه ولی اش حفظ کند و شهدای ما را با شهدای کربلا محشور کرده و کسانی که برای اربعین هم زحمت کشیدند حشرشان با اربعینی ها ـ انشاء الله ـ باشد!

 

۱۴۰۱/۰۷/۱۵ ۱۱:۰۹
اگر چند تا از این مسولان بی آبرو که محکم به خاطر مقام و پول به صندلی چسبیدن استعفا بدن یعنی زمینه چینی حرکت درست. نمونه ش انسیه خزعلی نماد روحانیت و دین. شد نماد تظاهر و ریا. همون صفاتی که دینداران اسمشو میزارن طاغوت. (399306)
۱۴۰۱/۰۷/۱۵ ۱۳:۵۱
از کرامات شیخ ما عجب پنجه را وا کرده میگوید وجب !!!
چرا جلوی غارت بعضی از مسئولین گرفته شود؟؟؟
درستش میشود "" همه ی مسئولین "" (399330)
۱۴۰۱/۰۷/۱۵ ۱۳:۵۶
حاجی کی بگیرد اینها همه شریک دزد ورفیق قافله فقط شعار می دن امنیت برا خودشونه (399334)
امیران
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۷/۱۵ ۱۶:۳۰
چطور میشه جلوی اختلاس بعضی مسئولان را گرفت ؟!!!!!! اونوقت آقازاده ها چطور برن در اروپا و آمریکا و کانادا ولخرجی کنن !!! خدا هم اینها رو رها کرده !!!! (399355)
۱۴۰۱/۰۷/۱۶ ۱۶:۰۸
هشتاد درصد مشکلات کشور با عمل به اين دستور رفع مي شود
البته ريا كاري مسئؤلين را هم اضافه كنيد دست از غارت و ريا كاري برداريد تا مردم د ارام شوند (399457)
۱۴۰۱/۰۷/۱۶ ۱۷:۵۱
یه مقدار دیر متوجه نشدید ؟ (399484)