به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۳:۴۴
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۴ ساعت ۰۰:۳۸
کد مطلب : ۳۶۲۹۲
بارش برف در سه استان کشور

گزارشي از وضعيت هوا و جاده‌هاي ايران

گروه جامعه: رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از بارش برف در استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان خبرداد.
گزارشي از وضعيت هوا و جاده‌هاي ايران
به گزارش ایرنا، سرهنگ ˈحمیدیˈ درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور، اظهارداشت: در اکثر محور های استان های خراسان شمالی و خراسان رضوی، محور شاهرود- آزاد شهر، شاهرود - توسکستان و فولاد محله- کیاسر در استان سمنان بارش برف گزارش شده است. وی با اشاره به انسداد محور تربت حیدریه - مشهد، شاهرود- آزاد شهر- توسکستان - شاهرود به علت بارش برف، گفت: با تلاش نیروهای امدادی و پلیس راه ، محورهای یاد شده بازگشایی شد.

رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور از رانندگان خواست برای رانندگی در مسیرهای کوهستانی، تجهیزان ایمنی و زمستانی به وی‍‍‍ژه زنجیر چرخ همراه داشته و با سرعت مطمئنه حرکت کنند. این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: به غیر از محدوده کرج- چالوس، سایر محورهای مواصلاتی کشور از وضعیت ترافیکی روان برخوردار هستند. وی افزود: با توجه به کاهش بار ترافیکی در برخی محورهای مواصلاتی، احتمال افزایش سرعت برای برخی از رانندگان و نیز خستگی و خواب آلودگی برای رانندگان متصور است بنابراین به آنان توصیه می شود در مسیرهای طولانی پس از دو ساعت رانندگی، 10 تا 15 دقیقه استراحت کنند. حمیدی از رانندگان خواست با پرهیز از عجله و شتاب، صبر و تحمل سفر ایمن داشته باشند.

این مقام انتظامی از انسداد محور شهداد- نهبندان به علت سیل، شمشک به دیزین، قم - گرمسار به علت عملیات راهسازی، خبرداد. رییس مرکز کنترل و ترافیک پلیس راهور به وجود بار ترافیکی پر حجم در برخی محورهای ورودی شهرهای کشور، اشاره کرد و گفت: ورودی های استان های زیارتی و نیز مازندران و گیلان به علت توقف های غیر مجاز دارای بار ترافیکی پر حجم هستند، اما در مابقی محورهای کشور شرایط ترافیکی روان وجود دارد. وی به رانندگان توصیه کرد از توقف های غیرمجاز، تخلفات حاشیه ای راه و حرکت های غیر اصولی رانندگی که موجب افزایش بارترافیکی می شود، پرهیز کنند.