به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۰۹:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ ساعت ۱۶:۱۰
کد مطلب : ۳۶۳۳۹۷

حوادث اخیر در ایران تقابل جهل و آگاهی است

حوادث اخیر در ایران تقابل جهل و آگاهی است
گروه سیاسی:فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اتفاقاتی که امروز در درون کشور ما جاری است، ظهور عینی بزرگترین تقابل بین انقلاب اسلامی و نظام در حال افول سلطه است و جوهره اصلی این تقابل راهبردی، تقابل جهل و آگاهی است.
سردار حسین سلامی  در همایش ملی جهادگران تبیین در دانشگاه که در دانشگاه آزاد در حال برگزاری است، با تبریک ولادت پیامبر اسلام (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد:  اساتید  به جان‌های جوانان آگاهی می‌بخشند و سازندگان بنای فکری و زیرساخت ذهنی جامعه جوان کشورمان هستند.به گزارش تسنیم، وی تصریح کرد: شما با مجاهدت‌های علمی مبتنی بر اندیشه و تفکر الهی و انقلابی، جامعه جوان ما را برای پذیرش نقش‌های بزرگ در آینده روشن تمدن در حال ظهور اسلام در عصر جدید آماده می‌کنید.
سلامی با اشاره به شرایط فعلی کشور خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که امروز در درون کشور ما جاری است،  ظهور عینی بزرگترین تقابل بین انقلاب اسلامی و نظام در حال افول سلطه است و جوهره اصلی این تقابل راهبردی، تقابل جهل و آگاهی است.
وی افزود: درگیری در نقاط مجزایی در نقاط مختلف شهرهای ما جاری نیست، این درگیری در مساحت عظیمی از این عالم جریان دارد. این جنگ از ورای جدل، ماورای دیوارها و مرزها امتداد دارد. هر چند گرفتاری و درگیری بین خود این‌ها شدید است. شما این ها را متحد و موتلف می‌پندارید اما قلب‌هایشان پراکنده است اما به ظاهر یک جبهه ائتلافی عظیم را برای تغییر تاریخ، صحنه سیاست جهانی و تغییر جغرافیای سیاسی جهان و همچنین تغییر هندسه سیاسی و امنیتی قدرت در جهان شکل داده‌اند.
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: جهان در حال گذار از ساختار پوسیده و کهن در حال افول قدرت به یک سازماندهی جدید است. آنچه که امروز مشاهده می‌کنید تراکم شکست‌های متوالی و سریالی نظام سلطه طی بیش از  4 دهه از انقلاب اسلامی است؛ این یعنی یک انتقام متراکم ناشی از انباشتگی شکست‌ها که به مارپیچ نزولی قدرت نظام سلطه انجامیده است.
وی ادامه داد: اتفاق بزرگی که صورت گرفته این است که حجم واقعی قدرت دشمن در طول زمان کاهش یافته است؛ ما با نرخ تنزیل قدرت نسبت به زمان در نظام استکباری مواجه هستیم که اساساً به دلیل از دست رفتن قدرت ارعاب دشمن است.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه وقتی انقلاب اسلامی اتفاق افتاد،  شاه‌مهره‌های شطرنج سیاسی دشمن از دست رفت، تصریح کرد: نخستین پیام این بود که آمریکا نمی‌تواند از نظام‌های سیاسی متحد خود حمایت کند و نظام‌های سیاسی متکی بر ایالات متحده آمریکا به سرعت قابل فروپاشی هستند؛ این مسئله برای آمریکایی‌ها بسیار سخت بود و برای آن‌ها یک نظریه تولید کرد.
وی افزود: با وقوع انقلاب اسلامی،‌ ارعاب در دل همه متحدان آمریکا افتاد و در عین حال مشعل‌های امید در درون ملت‌هایی که خواهان آزادی از سلطه آمریکا بودند، روشن شد؛ نخستین واکنش نظام یافته و سازمان یافته دشمن به این تغییر موازنه، جنگ بود؛ تصور جهانی این بود  این جنگ که به مفهوم حقیقی آن در جغرافیای سیاسی جهانی انجام شد، در سطوح اقتصادی و  عملیات روانی جهانی بود. در سطح نظامی ما با یک ارتش سازمان‌یافته اما حمایت شده از سوی همه قدرت‌ها مواجه بودیم؛ پس ابعاد، جنگ جهانی بود و یک ملت تنها.