به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۵۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ ساعت ۰۹:۵۸
کد مطلب : ۳۶۴۸۵۱
پاکستان از لیست خاکستری خارج شد

ایران در فهرست سیاه FATF باقی ماند

ایران در فهرست سیاه FATF باقی ماند
گروه اقتصادی: گروه ویژه اقدام مالی طی بیانیه‌ای اعلام کرد ایران تا زمان تکمیل طرح «برنامه اقدام» در فهرست سیاه پول‌شویی باقی خواهد ماند. بر اساس تصمیم این گروه، میانمار در کنار کره‌شمالی و ایران در فهرست سیاه پول‌شویی قرار گرفته و پاکستان و نیکاراگوئه از فهرست خاکستری خارج شده‌اند
 
به گزارش «انتخاب»، سازمان جهانی مبارزه با پولشویی و تامین مالی آن موسوم به FATF روز جمعه پاکستان را پس از چهار سال از فهرست کشورهای تحت "نظارت فزاینده" حذف کرد.پاکستان از سال ۲۰۱۸ به دلیلی که «کاستی‌های استراتژیک مبارزه با تأمین مالی تروریسم» عنوان می شد، در فهرست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی (FATF) قرار داشت.

‌ اف‌ای‌تی‌اف، همچنین میانمار را در کنار کره شمالی و ایران در فهرست سیاه پولشویی خود قرار داد. این نهاد بین المللی علاوه بر پاکستان، نیکاراگوئه را هم از فهرست خاکستری خود خارج کرده است.در بیانیه این گروه تصریح شده است٬ ایران تا زمان تکمیل طرح «برنامه اقدام» در فهرست سیاه پولشویی باقی خواهد ماند. گروه اقدام مالی می‌گوید اگر ایران لوایح پالرمو و کنوانسیون‌های پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم را تصویب کند آنگاه اف‌ای‌تی‌اف، در خصوص گام بعدی تصمیم گیری خواهد کرد.
 

۱۴۰۱/۰۷/۳۰ ۱۶:۳۵
اگر تصویب کنند بعد چطوری مسئولان دزدی کنند دیگران متوجه دزدی آنها می‌شوند (401562)