به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۷:۳۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ ساعت ۱۲:۲۹
کد مطلب : ۳۶۵۷۴۹

ایلان ماسک جمعه مالک توییتر می‌شود

ایلان ماسک جمعه مالک توییتر می‌شود
گروه فناوری:بر اساس گزارش رویترز و بلومبرگ، ایلان ماسک به سرمایه‌گذاران و بانک‌ها اعلام کرده که می‌خواهد تا روز جمعه خرید توییتر را به پایان برساند.منابع آگاه می‌گویند ایلان ماسک به همکاران سرمایه‌گذار خود که وعده داده بودند در معامله ۴۴ میلیارد دلاری توییتر به او کمک خواهند کرد، اعلام کرده که می‌خواهد خرید این شرکت را تا روز جمعه به سرانجام برساند.
 
منابع آگاه اعلام کرده‌اند سرمایه‌گذارانی همچون Sequoia Capital، بایننس، سازمان سرمایه‌گذاری قطر و چند شرکت دیگر مدارک لازم برای تامین سرمایه این معامله را از وکلای ماسک دریافت کرده‌اند.این گزارش نشان می‌دهد که تصمیم مدیرعامل تسلا برای بازگشت به توافق و اجرای آن، این بار ظاهرا واقعی بوده و او می‌خواهد تا پیش از پایان ضرب‌الاجل دادگاه، این خرید را تکمیل کند. قاضی «مک‌کورمیک» پیش‌تر گفته بود که اگر ایلان ماسک نمی‌خواهد به دادگاه برود باید تا تاریخ ۶ آبان خرید توییتر را به سرانجام برساند.

ایلان ماسک به بانک‌ها هم اطلاع داده است
از سوی دیگر، بر اساس گزارش بلومبرگ، بانک‌هایی که تعهد داده بودند به خرید توییتر توسط ماسک کمک کنند، در حال انجام آخرین مراحل اداری به منظور امضای مدارک و ارسال پول هستند. ثروتمندترین فرد جهان چند روز پیش در یک کنفرانس ویدیویی با این بانک‌ها اعلام کرده بود که واقعا می‌خواهد این قرارداد را تکمیل کند. او می‌خواهد حدود ۱۳ میلیارد دلار در قالب تامین سرمایه از محل استقراض از این بانک‌ها پول بگیرد.

افزون بر این، حدود ۷.۱ میلیارد دلار نیز قرار است از محل سرمایه‌گذاران اولیه‌ای مثل «لری الیسون»، هم‌بنیان‌گذار اوراکل و «ولید بن طلال»، شاهزاده عربستان سعودی تامین شود. اگر همه چیز به خوبی پیش برود، این معامله که از ماه‌ها پیش جنجال رسانه‌ای زیادی را به وجود آورده است، بالاخره به پایان خواهد رسید.ایلان ماسک پیش‌تر به خاطر تردید بر سر تعداد بات‌ها و اکانت‌های جعلی توییتر از این معامله خارج شده بود. ولی چند هفته پیش در یک چرخش نظر ۱۸۰ درجه‌ای اعلام کرد که معامله خود را تکمیل خواهد کرد. حالا باید ببینیم که تا روز جمعه بالاخره چه اتفاقی خواهد افتاد.
برچسب ها: ایلان ماسک