به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۹:۵۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ ساعت ۱۴:۰۶
کد مطلب : ۳۶۵۸۰۰

یک تیم در آستانه حذف از لیگ برتر والیبال!

یک تیم در آستانه حذف از لیگ برتر والیبال!
گروه ورزشی: محسن ترابی در آستانه آغاز دیدارهای هفته ششم لیگ برتر مردان که از ساعت 16 امروز آغاز می‌شود، گفت: تیم مس رفسنجان اگر امروز (چهارشنبه چهارم آبان) تا قبل از ورود به سالن 9 دی رفسنجان اسناد تسویه حساب با بازیکنان و کادر فنی سال گذشته خود را به سازمان لیگ ارئه نکند، اجازه بازی با با نیان الکترونیک خراسان نخواهد داشت.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تمام تیم‌ها برای حضور در لیگ 1401 با بازیکنان و کادر فنی سال 1400 خود تسویه حساب کردند، بنابراین استثنا نداریم و دیگر نمی‌توانیم بیشتر از این با مس رفسنجان مدارا کنیم. این در حالیست که تیم مس رفسنجان هم باید این کار را قبل از شروع لیگ انجام می‌داد.
رئیس سازمان لیگ فدراسیون والیبال ادامه داد: مس رفسنجان قبل از شروع لیگ بدهی های خود را تعیین تکلیف نکرد و بازیکنان و کادر فنی سال قبل این تیم به کمیته انضباطی شکایت کردند و این کمیته نیز آرای خود را درباره این باشگاه صادر کرد و مس بر اساس قرارداد باید طلب شاکیان را پرداخت کند.
وی با اشاره به این‌که امروز آخرین فرصت باشگاه مس برای ارائه اسناد پرداخت بدهی‌ها بود، افزود: باشگاه مس مدعی است که پرداخت کرده اما تا کنون سندی به فدراسیون ارائه نشده است. در صورتی که در رای کمیته انضباطی آمده است که باید اسناد برای این کمیته ارسال شود. باشگاه مس امروز نامه زده و گفته که اسناد آماده است و هر کسی بخواهد می تواند آن‌ها را ببینید که این روش برای فدراسیون عرف نیست.
رئیس سازمان لیگ درباره حذف تیم مس رفسنجان از لیگ برتر مردان به دلیل حضور نیافتن در دو مسابقه، گفت: در مورد ادامه حضور این تیم در لیگ و نتیجه دیدار هفته ششم کمیته انضباطی تصمیم‌گیری خواهد کرد. اگر کمیته انضباطی نتیجه این مسابقه (هفته ششم) را سه بر صفر به سود نیان الکترونیک اعلام کند، بر اساس آئین‌نامه از جدول مسابقات کنار گذاشته خواهد شد. البته کمیته انضباطی باید دلایل باشگاه را بررسی کند که آیا بازی نکردن این تیم با دلیل موجه بوده است یا خیر؟
ترابی در پایان باردیگر تاکید کرد که تیم مس رفسنجان امروز تا قبل از ورود به سالن 9 دی باید تکلیف بدهی ‌های خود را مشخص کند و در صورت عمل نکردن به تعهدات از بازی این تیم جلوگیری خواهد شد. سازمان لیگ و فدراسیون همانطور که باید از باشگاه ها و بخش خصوصی حمایت کند، باید از حقوق بازیکنان و مربیان هم دفاع کن و عدالت را بین تیم ها برقرار کند، وگرنه نمی توان لیگ را به‌صورت منظم و قانون‌مند برگزار کرد. با نگاه حمایتی با مس مدارا کردیم و پس از تعیین تکلیف و دادن فرصت و زمان و روشن شدن وضعیت مالی این تیم، قرار بود روز گذشته (سه شنبه سوم آبان) این موضوع با ارائه اسناد خاتمه باد ولی تا کنون این اتفاق نیافته است.
برچسب ها: والیبال