به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۵:۵۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب : ۳۶۶۰۴۰

پرنده از قفس آزاد شد؛ ماسک توییتر را خرید

پرنده از قفس آزاد شد؛ ماسک توییتر را خرید
گروه فناوری: ایلان ماسک بلاخره توییتر را خرید و در گام اول مدیران ارشد این شرکت را اخراج کرد. پس از چندین ماه کشمکش و دعواهای حقوقی، بالاخره ثروتمندترین فرد جهان، ایلان ماسک قرارداد خرید ۴۴میلیارد دلاری یکی از مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی دنیا را تکمیل کرد تا توییتر به یکی دیگر از شرکت‌های تحت مالکیت ماسک تبدیل شود. صاحب جدید توییتر تکمیل این معامله را با اخراج مدیرعامل و مدیران ارشد توییتر جشن گرفته و در توییتی نوشته: «پرنده از قفس آزاد شد.»

ایلان ماسک مدیرعامل توییتر، پاراگ آگراوال که جایگزین جک دورسی شده بود و همچنین مدیر مالی این شرکت، ند سگال را اخراج کرده است. ویجایا گاد، مدیر سیاست‌گذاری توییتر، شان اجت، مشاور عمومی توییتر و سارا پرسونت، مدیر ارشد بخش مشتریان این شبکه اجتماعی هم اخراج شده‌اند.مدیران رده بالای توییتر برای ترک این شرکت مبالغ بالایی دریافت کرده‌اند. طبق گزارش‌ها، آگراوال ۳۸٫۷میلیون دلار، سگال ۲۵٫۴میلیون دلار، گاد ۱۲٫۵میلیون دلار و پرسونت هم ۱۱٫۲میلیون دلار دریافت کرده‌اند.

بالاخره توییتر به ایلان ماسک رسید
چندین ماه پیش و در ماه آوریل ایلان ماسک پیشنهاد خرید توییتر را مطرح کرد و اگرچه این پیشنهاد مورد قبول توییتر قرار گرفت، اما ثروتمندترین فرد دنیا پس از مدتی از چنین کاری پشیمان شد. اما دوباره ایلان ماسک در ماه جاری میلادی نظرش را تغییر داد و از تکمیل قرارداد خرید این شبکه اجتماعی خبر داد، البته تاثیر شکایت توییتر و همچنین تشکیل دادگاه را نباید در این تغییر عقیده نادیده گرفت.

چهارشنبه منابع مختلف از تکمیل قرارداد خرید توییتر توسط ایلان ماسک در روز جمعه خبر دادند و حالا این معامله ۴۴میلیارد دلاری تکمیل شده و ایلان ماسک به جمع افرادی مانند جف بزوس پیوسته که یک رسانه تاثیرگذاری در اختیار دارند.ایلان ماسک اگرچه گفته توییتر را برای «کمک به بشریت» خریده، اما هنوز از برنامه‌های ثروتمندترین فرد دنیا اطلاع دقیقی نداریم. البته ماسک برخلاف گزارش‌های قبلی گفته برنامه‌ای برای اخراج ۷۵درصد کارکنان توییتر ندارد، هرچند شروع مالکیت وی بر این شبکه اجتماعی با اخراج مدیران بالارده همراه بوده است. باید منتظر ماند و دید توییتر تحت مالکیت و مدیریت ماسک چه تغییراتی می‌کند.
برچسب ها: ایلان ماسک