به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۱:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ ساعت ۱۷:۱۴
کد مطلب : ۳۶۶۱۴۹

تیم ملی بسکتبال استرالیا: به ایران نمی‌آییم

گروه ورزشی: فدراسیون بسکتبال استرالیا با ارسال درخواستی به فدراسیون جهانی بسکتبال، خواستار لغو میزبانی تهران در دیدارهای انتخابی جام جهانی شده است. 
تیم ملی بسکتبال استرالیا: به ایران نمی‌آییم
 بر اساس تقویم برگزاری دیدارهای انتخابی جام جهانی بسکتبال ۲۰۲۳، تهران طی روزهای ۲۰ و ۲۳ آبان میزبان دیدارهای بسکتبال تیم‌ ملی ایران در برابر تیم‌های ملی چین و استرالیا در قالب پنجره پنجم این رقابت‌ها است اما  فدراسیون بسکتبال استرالیا با اعلام معذوریت ازسفر به ایران، از فدراسیون جهانی بسکتبال "فیبا" خواستار برگزاری دیدار ملی‌پوشان خود با تیم ملی ایران در یک کشور ثالث شده است.
محسن معزی فر، دبیر فدراسیون بسکتبال ایران ضمن تائید این خبر به رسانه‌های داخلی گفته است: «موضوع از طرف فیبا به فدراسیون بسکتبال ایران اطلاع رسانی شده است. اما فدراسیون مخالفت خود را صراحتا اعلام کرده است و در مکاتبه با مدیر دفتر منطقه‌ای فیبا در حوزه آسیا، با تاکید بر اینکه شرایط ایران اصلا بحرانی نیست، با درخواست مطرح از سوی استرالیایی ها مخالفت کرده است. چطور می‌شود تیم ملی چین مشکلی بابت سفر به ایران و حضور چند روزه در تهران برای دیدار با تیم ملی کشورمان را نداشته باشد، اما استرالیا احساس خطر کند؟ قطعا بسکتبال ایران زیر بار این موضوع نخواهد رفت.» گمان می‌رود چنانچه فیبا با درخواست فدراسیون بسکتبال استرالیا برای رویارویی تیم‌های ملی ایران و استرالیا در کشوری ثالث موافقت کند، احتمالا دیدار تیم‌های ملی ایران و چین در تهران نیز لغو و به یک کشور دیگر منتقل خواهد شد. تیم ملی بسکتبال ایران برای حفظ بخت صعود به مسابقات جام جهانی ۲۰۲۳ به پیروزی مقابل تیم‌های ملی چین و استرالیا نیاز دارد.
برچسب ها: بسکتبال