به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۰:۲۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ ساعت ۱۰:۴۲
کد مطلب : ۳۶۷۰۷۰

این ۱۳ استان کشور امروز منتظر باران باشند

این ۱۳ استان کشور امروز منتظر باران باشند
گروه جامعه: سازمان هواشناسی کشور از بارش باران و تگرگ همراه با رعد و برق و وزش باد و گاهی شدید در برخی نقاط کشور خبر داد. سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد که امروز در خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، جنوب ایلام و شمال بوشهر رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق گیلان، مازندران، خراسان رضوی و نیمه‌جنوبی استان‌های مرکزی، قم و سمنان بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
 
پنجشنبه (۱۲ آبان) در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، غرب فارس، اصفهان، جنوب و شرق لرستان، یزد، خوزستان و کرمان رگبار و رعدوبرق همراه با وزش باد شدید موقت و در خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان و شرق تهران بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.جمعه(۱۳ آبان) در خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، کرمان، فارس و برخی مناطق بوشهر، هرمزگان، نیمه‌شمالی سیستان و بلوچستان، یزد و شرق سمنان بارش خواهیم داشت.
 
شنبه و یکشنبه (۱۴ و۱۵ آبان) در برخی نقاط سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق و جنوب کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد.طی این مدت بارش تگرگ در دامنه‌های زاگرس همچنین بارش برف در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و شمالی دور از انتظار نیست.وزش باد شدید روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱۱ و ۱۲ آبان) در برخی مناطق غرب، جنوب غرب، مرکز و شرق و جمعه(۱۳ آبان) در جنوب، شرق و جنوب شرق موجب خیزش گردوخاک خواهد شد. دریای خزر و شمال خلیج فارس نیز چهارشنبه و پنجشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.
 
وضعیت جوی تهران طی ۲ روز آینده
آسمان تهران فردا (۱۲ آبان‌) قسمتی ابری و گاهی وزش باد به‌تدریج افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۱ و روز جمعه (۱۳ آبان‌)قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.طی امروز (۱۱ آبان ) اهواز  و بندرعباس با دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و فردا (۱۲آبان) بندرعباس با دمای ۳۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین مرکز استان و طی امروز و فردا ارومیه با دمای ۱ درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.
برچسب ها: هواشناسی بارندگی