به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۰:۳۰
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ ساعت ۱۸:۱۳
کد مطلب : ۳۶۷۴۱۳

رئیسی سیگنال‌های مثبتی نفرستاده است

رئیسی سیگنال‌های مثبتی  نفرستاده است
گروه سیاسی:دولت سیدابراهیم رئیسی شانزدهمین ماه مسئولیت خود را پشت سر می گذارند. این دولت شعارهای بزرگی داد و وعده کرد با رویکرد انقلابی به مشکلات کشور و مطالبات مردم رسیدگی می کند. در واقع رئیسی و همکارانش در ابتدای راه معتقد بودند رویکردهای انفعالی، بهانه جویانه و روزمره در دولت حسن روحانی را کنار می گذارند و پیگیری امور تسریع خواهند کرد. حالا این سئوال مطرح است که مردم چقدر تفاوت بین این دولت با دولت حسن روحانی را حس کردند؟
محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا  درمورد تفاوت دولت دوازدهم با دولت سیزدهم گفت: شخصا متوجه این تفاوت شده ام. افزایش قیمت ها، فضای متشنج سیاسی و تجمعات نشان می دهد، دولت آقای رئیسی سیگنال های مثبتی برای جامعه نفرستاده است.
به گزارش منیبان، بخش هایی از گفت و گوی مهاجری را در ادامه بخوانید:
*ممکن است در مرور خاطرات شان حرف های مثبتی راجع به دولت های گذشته بزنند مثلا بارها شنیدیم که مردم می گویند چند سال پیش پراید ۱۰۰ میلیون بود و الان بیش ۲۰۰ میلیون تومان است اما در عین حال بعید می دانم مردم حسرت بازگشت دولت روحانی یا دولت آقای خاتمی را داشته باشند.
*دولت آقای رئیسی از بدشانس‌ترین دولت‌های تاریخ ایران است. در حالی که قرار بود حاکمیت یکدست باعث شود دولت او خیلی موفق عمل کند اما دو اتفاق مانع این مسئله شد و دولت نتوانست اهداف خودش را تأمین کند.
*آقای رئیسی نشان داد نه خودش اراده و توانی برای انجام مذاکرات داشت نه کسانی که برای مذاکرات انتخاب کرد توان گفتگو با غربی ها را داشتند.
*در حاکمیت یکدست رقابت بین خودی ها افزایش پیدا می کند، یعنی در رقابت بین خودی ها، هر سلیقه اصولگرا سعی کرد سهم بیشتری از دولت را به خود اختصاص دهد و همین اتفاق افتاد اما در این رقابت افرادی موفق و پیروز شدند که توانمندی کمتری داشتند.
*به همین دلیل دولت آقای رئیسی هم به لحاظ توانمندی مدیران از دولت های گذشته ضعیف تر است و هم رقابت سیاسی درون دولت خیلی شدید است.