به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۷:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ ساعت ۱۰:۱۹
کد مطلب : ۳۶۸۳۲۷

مجلس مخالف افزایش ٣٠ درصدی نرخ بلیت است

مجلس مخالف افزایش ٣٠ درصدی نرخ بلیت است
گروه اقتصادی: رییس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: برخی از شرکت هواپیمایی در کشورمان تنها با دو فروند هواپیما فعال هستند و هواپیمای فعالی در ناوگان ندارند.به گزارش ایلنا، محمدرضا رضایی کوچیدرباره وضعیت ناوگان هوایی کشورمان و افزایش تعداد هواپیماهای زمینگیر اظهار داشت: برخی از شرکت هواپیمایی در کشورمان تنها با دو فروند هواپیما فعال هستند و هواپیمای فعالی در ناوگان ندارند. در حال حاضر ناوگان هوایی کشورمان شرایط خوبی ندارد و نمی‌تواند تقاضای موجود را پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه حدود یک سوم هواپیماهای موجود برخط هستند، ادامه داد: از ۴٠٠ فروند هواپیمای موجود در ناوگان حدود ١۵٠ فروند فعال هستند و پرواز انجام می‌دهند و مابقی هواپیما به دلایل متعدد زمین‌گیر شده‌اند و نیاز به قطعات هواپیما و بازسازی دارند اما در این شرایط تقاضا هم در حال افزایش است. رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: البته در طول بیش از یک سال گذشته کمتر از ١٠ فروند هواپیما با میانگین ١۵ سال وارد ناوگان هوایی کشورمان وارد شده است.

رضایی کوچی درباره درخواست افزایش قیمت بلیت هواپیما و اعلام مخالفت مجلس با این درخواست شرکت‌های هواپیمایی تاکید کرد: در این شرایط درخواست افزایش قیمت هواپیما را نمی‌پذیریم و هنوز هم اصرار دارند که تا ٣٠ درصد قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا کند و مجلس موافق افزایش قیمت بلیت هواپیما نیست. وی ادامه داد: شرکت‌های هواپیمایی هم مدعی هستند که انجام پرواز با این قیمت‌ها مقرون به صرفه نیست و هزینه‌های پرواز افزایش یافته‌است اما شرایط به گونه‌ای نیست که شرکت‌های هواپیمایی قیمت‌ها را بیش از این افزایش دهند و مردم به سختی به بلیت هواپیما دسترسی پیدا می‌کنند و مجلس موافق افزایش قیمت‌ها نیست.