به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۰۸:۲۶
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ ساعت ۱۳:۳۴
کد مطلب : ۳۶۸۴۰۴

لزلی فیلیپس بازیگر کهنه‌کار انگلیسی درگذشت

لزلی فیلیپس بازیگر کهنه‌کار انگلیسی درگذشت
گروه فرهنگی:لزلی فیلیپس از بازیگران فیلم «هری پاتر» در ۹۸ سالگی از دنیا رفت.فیلیپس مجموعه‌ای از بازی‌های درخشان روی صحنه و روی پرده نقره‌ای را در کارنامه داشت و با بازی در فیلم‌های «ادامه بده» در دهه ۱۹۵۰ تا ۱۹۷۰ و عبارت‌هایی که در میان مردم محبوب شدند از جمله «خب، سلام» و «من می‌گم!» به شهرت رسیده بود.شمار این مجموعه فیلم‌های کمدی که در فاصله ۱۹۵۸ تا ۱۹۷۸ اکران شدند و پیتر راجرز و جرالد توماس کارگردان‌شان بودند به ۳۱ فیلم می‌رسید و فیلیپس در تعدادی از آنها بازی کرده بود.
 
فیلیپس برای مخاطبان جوان‌تر نیز با بازی در نقش کلاه گروه‌بندی در مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» شناخته شده بود.این بازیگر در طول ۸ دهه بازیگری حرفه‌ای در بیش از ۲۰۰ فیلم و سریال تلویزیونی و رادیویی و نمایش بازی کرده بود و از جمله فیلم‌های مشهورش می‌توان از ‌«خارج از آفریقا»، «امپراتوری خورشید»، «شغال» و «لارا کرافت: مهاجم مقبره» یاد کرد.

وی سال ۲۰۰۶ در فیلم «ونوس» ساخته حنیف قریشی در کنار پیتر اوتول بازی کرد و برای آن نامزد دریافت جایزه بفتای بازیگر نقش مکمل مرد شد.فیلیپس که لقب افتخاری از ملکه بریتانیا هم دریافت کرده بود، در خواب از دنیا رفت. وی همواره در فهرست کهن‌سال‌ترین بازیگران جهان جای داشت.