به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۰:۴۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب : ۳۶۸۹۲۱

افزایش ترددهای جاده‌ای در ۲۴ ساعت گذشته

افزایش ترددهای جاده‌ای در ۲۴ ساعت گذشته
گروه جامعه:رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از بارش برف و باران در جاده‌های ۶ استان کشور خبر داد.به گزارش همشهری آنلاین، سرهنگ احمد شیرانی رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا درباره وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور گفت: در حال حاضر و برابر آخرین گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور، شاهد ترافیک نیمه‌سنگین در آزادراه ساوه - تهران محدوده دهشاد و ترافیک پرحجم اما روان در آزادراه قزوین – کرج حدفاصل ساسانی تا پل کلاک و محور شهریار – تهران در محدوده شهرقدس هستیم. تردد در دیگر محورهای مواصلاتی کشور بدون هیچگونه مشکل و گره ترافیکی خاصی در حال انجام است.
 
وی به وضعیت ترددهای جاده‌های طی ۲۴ ساعت اخیر هم اشاره کرد و گفت: براساس گزارش‌های دریافتی و همچنین امار استخراج شده از سامانه‌های ترددشمار در شبانه ‌روز گذشته ترددها نسبت به مدت مشابه روز قبل ۱.۲ درصد افزایش داشته است. ساعات اوج تردد نیز بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ بوده و کمترین تردد نیز بین ساعات چهار تا پنج بامداد انجام شده است. 

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا درباره پرترددترین محورهای کشور در شبانه‌روز گذشته نیز گفت:‌ برابر آمارها آزادراه کرج - تهران، آزادراه تهران - کرج، آزادراه قزوین - کرج، آزادراه کرج - قزوین و آزادراه قم - تهران به ترتیب پنج محور دارای بیشترین تردد در ۲۴ ساعت گذشته هستند.شیرانی درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور نیز گفت: گزارش‌های حاکی از بارش برف و باران در برخی از محورهای استان اصفهان است. همچنین در برخی از محورهای استان‌های ایلام، چهارمحال و بختیاری، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و گیلان نیز بارش باران گزارش شده است.

وی با اشاره به بارندگی‌ در جاده‌ها به رانندگان توصیه کرد که در حین رانندگی در شرایط بارندگی حتما توجه بیشتری به مسیر مقابل خود داشته باشند، سرعت مطمئنه و فاصله طولی را رعایت کنند و در قبل از شروع سفر از سلامت سیستم گرمایش خودرو و برف‌پاک‌کن‌ها اطمینان حاصل کنند.
 
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا درباره محورهای دارای انسداد نیز گفت:‌ محورهای ریگان - ایرانشهر، لاسم - ارجمند و زرآباد - چاهان سه محور مسدود در کشور هستند تا اطلاع‌ثانوی تردد از مسیرهای جایگزین آنها انجام می‌شود.شیرانی با اعلام شماره ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر حتما با این شماره تماس بگیرند و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها و نیز محورهای دارای انسداد و محدودیت ترافیکی، مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای انجام سفرهای خود انتخاب کنند.
برچسب ها: جاده ترافیک