کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

چین مقررات کرونایی سفر را تغییر داد

22 آبان 1401 ساعت 14:23


گروه جامعه: مقام‌های چین از چندین مقررات کرونایی سفر مرتبط با مسافران خارجی صرف نظر کردند.به گزارش ایسنا ، مقام‌های چین برخی از مقررات سفر مرتبط با پرواز، آزمایش کرونا و قرنطینه را برای مسافران خارجی تغییر دادند.
 

چین یکی از معدود اقتصادهای جهان است که به مقررات سختگیرانه دوران کرونا پایبند بوده است، با این حال در روزهای اخیر تغییراتی در این مقررات از سوی مقام‌های این کشور اعلام شده است. مسافرانی که وارد این کشور آسیایی می‌شوند اکنون باید فقط یک نتیجه منفی آزمایش کرونا که ۴۸ ساعت پیش از سفر انجام شده است، ارائه کنند. پیش‌تر مسافران باید دو آزمایش کرونا انجام می‌دادند.

شرایط جدید شامل حال مسافران خارجی نیز می‌شود و از این پس مسافرانی که وارد چین می‌شوند باید به جای ۱۰ روز فقط هشت روز را در قرنطینه سپری کنند.در راستای این تغییرات، یکی از مقررات بحث‌برانگیز این کشور نیز لغو خواهد شد؛ بر اساس این قانون، در صورت بیمار بودن شمار زیادی از مسافران خارجی که وارد کشور شده‌اند، تمام پروازهای بین‌المللی به چین به مدت یک تا دو هفته ممنوع می‌شد. این مسأله اغلب باعث می‌شد پروازها به مقصد چین در لحظه آخر لغو شوند و مسافران را با مشکلات جدی مواجه می‌کرد که قرار است در اعمال این مقررات تجدیدنظر شود.


کد مطلب: 369142

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/369142/چین-مقررات-کرونایی-سفر-تغییر

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir