به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۶:۰۳
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۴ ساعت ۱۲:۱۲
کد مطلب : ۳۶۹۱۶

مبارک: سیسی بهترین گزینه برای مصر است

گروه بين​الملل: حسنی مبارک تاکید کرد که وزیر دفاع مستعفی مصر بهترین گزینه در شرایط کنونی برای رهبری این کشور است.
مبارک: سیسی بهترین گزینه برای مصر است
حسنی مبارک، رئيس​جمهور مخلوع مصر در مصاحبه با روزنامه المصری الیوم عنوان داشت: من از عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع مستعفی مصر و نامزد ریاست جمهوری این کشور قدر دانی می‌کنم. وی در ادامه افزود: السیسی در شرایط کنونی بهترین گزینه برای رهبری مصر است و هیچ گزینه‌ای به جز او وجود ندارد. مبارک با انتقاد از حمدین صباحی، یکی دیگر از نامزدهای ریاست جمهوری مصر تاکید کرد: او هیچ سود و فایده‌ای برای کشور نداشته و شایستگی ریاست جمهوری را ندارد.وی تلاش می‌کند تا شبیه جمال عبد الناصر، رئیس جمهور فقید مصر شود اما هیچ شباهتی به او ندارد.

وی تاکید کرد: من همچنان نسبت به آینده اخوان المسلمین نگران هستم. مبارک در پاسخ به سوالی مبنی بر جمع آوری امضا برای نامزدی وی و جمال مبارک در انتخابات ریاست جمهوری عنوان داشت: من از بدست گرفتن قدرت خسته شده‌ام و به مدت 60 سال برای کشورم کار کرده ام که 30 سال آن در زمینه جنگی بوده است.

وی آمریکا را به اعمال فشار بر مصر برای مشارکت دادن اخوان در دولت در مقابل اعطای جنگنده به قاهره متهم کرد. مبارک تاکید کرد که نسبت به پروژه کانال سوئز خوش بین نیست چرا که می‌ترسد این اقدام راه را برای حضور سرمایه گذاران اسرائیلی در این پروژه و بدست گرفتن کرانه شرقی آن باز کند. وی هم‌چنین از مصری‌ها خواست تا با یکدیگر همکاری کرده و به کمک‌های کشورهای حوزه خلیج فارس بسنده نکنند.
مرجع : ايسنا