به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۰:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ ساعت ۱۳:۲۲
کد مطلب : ۳۷۰۲۴۰

نجات چهار بچه ببر قاچاق از پشت یک وانت/فیلم

نجات چهار بچه ببر قاچاق از پشت یک وانت/فیلم
گروه فیلم:یک قاچاقچی حیوانات حیات وحش در حالی که قصد داشت چهار توله ببر را به قیمت ۱.۵ میلیون بات به یک مامور مخفی در منطقه موانگ در استان مکدهان تایلند بفروشد دستگیر شد.
.....
نجات چهار بچه ببر قاچاق از پشت یک وانت
در عملیات نیرو‌های پلیس در تایلند چهار بچه ببر از قاچاق حیات وحش نجات یافتند.، بچه ببر‌های دو ماهه در حالی که پشت یک وانت بار از اوبون راتچاتانی در شمال شرق تایلند حمل می‌شدند در قفس حبس شده و با جعبه پوشانده شده بودند.افسران حیات وحش که قاچاقچیان را ردیابی می‌کردند، اطلاعاتی را جمع‌آوری کردند که به خریدارانی در لائوس و ویتنام اشاره می‌کردند و قصد داشتند ببر‌های کوچک را به چین ببرند.

با این حال، پلیس اندکی پس از ساعت ۳:۳۰ صبح به وقت محلی در استان موکدهان خودرو را رهگیری کرد و راننده آن تانات وانگسان ۶۳ ساله را دستگیر کرد که اکنون به اتهام تجارت غیرقانونی حیوانات محافظت شده با ۱۰ سال زندان مواجه است.توله ببر‌ها - دو نر و دو ماده - توسط اداره پارک‌های ملی، حیات وحش و حفاظت از گیاهان تحت مراقبت قرار گرفته اند.یک سخنگوی پلیس گفت: تیمی از افسران این مظنون را دستگیر کردند. او با چهار توله ببر پیدا شد که همه آن‌ها دو ماهه بودند. آن‌ها دو بچه نر و دو ماده بودند.

مظنون دارای دو سبد مسافرتی، یک تلفن همراه و یک دستگاه وانت تویوتا بود. تجهیزات کشف و ضبط شد. متهم توسط ماموران پلیس بازداشت و مورد بازجویی قرار خواهد گرفت.به گزارش فرارو، این مظنون اکنون به جرم داشتن حیوانات وحشی محافظت شده بدون مجوز با پنج سال زندان روبرو است. در حالی که جرم سخت‌تر تجارت حیوانات وحشی محافظت شده بدون مجوز حداکثر ۱۰ سال زندان و ۱۰۰۰۰۰۰ بات جریمه دارد.تیم‌های حیات وحش در حال بررسی هستند که ببر‌ها از طبیعت گرفته شده اند یا به طور غیرقانونی در اسارت بزرگ شده اند.مقامات ادعا می‌کنند که تایلند تنها کشور در جنوب شرقی آسیا است که آمار ببر در آن در حال افزایش است. تخمین زده می‌شود که ۱۴۸ تا ۱۴۹ ببر در جنگل‌های این کشور وجود دارد.
مرجع : فرارو
برچسب ها: قاچاق حیوانات