به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۰:۵۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ ساعت ۱۵:۳۹
کد مطلب : ۳۷۰۵۳۲
دستمزد ۹۰ میلیاردی سرمربی قطر؛

کی‌روش از جمع ثروتمندان جام جهانی کنار رفت

کی‌روش از جمع ثروتمندان جام جهانی کنار رفت
گروه ورزشی: جام جهانی در حالی آغاز می‌شود که همه چیز تحت‌تاثیر مسائل مالی خواهد بود؛ از هزینه ۲۲۹ میلیارد دلاری دوحه برای میزبانی جام جهانی تا افزایش میزان پاداش روزانه به باشگاه‌ها و همچنین جایزه ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها.
بر اساس نوشته فایننس فوتبال، هانسی فلیک سرمربی تیم ملی آلمان بیشترین میزان دستمزد را از بین ۳۲ سرمربی جام‌جهانی خواهد داشت. او سالیانه ۵ میلیون و ۵۹۰ هزار پوند دریافتی خواهد داشت که چیزی حدود دو برابر بیشترین دستمزد جام جهانی ۲۰۱۸ است.
در جایگاه دوم گرت ساوت‌گیت با ۴ میلیون و ۹۹۰ هزار دلار قرار گرفته تا سرمربی حریف ایران با قراردادی نجومی پای به جام جهانی بگذارد.
نکته جالب اینکه پس از فلیک و ساوت‌گیت اختلاف دستمزد زیادی با نفر سوم وجود دارد و سرمربی قهرمان جام جهانی یعنی دیدیه دشان تنها سه میلیون و ۲۷۰ هزار پوند دستمزد خواهد گرفت. نکته جالب حضور سرمربی مکزیک در جایگاه ششم، جراردو مارتینو، است که ۲.۵ میلیون پوند دریافتی خواهد داشت.
فلیکس سانچز گران‌قیمت‌ترین مربی فوتبال آسیا است که بیش از دو میلیون پوند و چیزی نزدیک به ۹۰ میلیارد تومان دستمزد خواهد گرفت تا تنها نماینده آسیا در بین ده مربی گرانقیمت جام جهانی باشد.
این در حالی است که فرناندو سانتوس که سال ۲۰۱۸ با دستمزد معادل دو میلیون پوندی، بیشترین حقوق را می‌گرفت حالا با ۱.۹ میلیون پوند در جایگاه نهم قرار گرفته است.
نکته مهم اینکه در رده‌بندی ده مربی گرانقیمت این دوره جام جهانی خبری از کارلوس کی‌روش، سرمربی ایران، نیست. این مرد کهنه‌کار نیمکت تیم ملی در دوره قبلی با ۱.۹ میلیون یورو دهمین مربی با بیشترین دستمزد محسوب می‌شد اما حالا باتوجه به قرارداد موقت و دستمزد حداقلی، او در رتبه‌های پایینی این جدول قرار دارد.
برچسب ها: کارلوس کی روش