به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۰:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ ساعت ۱۴:۲۹
کد مطلب : ۳۷۰۷۳۳

مرگ بیش از ۴۰۰۰ تن بر اثر تصادفات جاده‌ای در کنیا

مرگ بیش از ۴۰۰۰ تن بر اثر تصادفات جاده‌ای در کنیا
گروه حوادث: اداره ملی حمل و نقل و ایمنی کنیا (NTSA) در آخرین به روز رسانی خود که روز گذشته (یکشنبه) منتشر شد، اعلام کرد: بیش از ۴۰۰۰ کنیایی بر اثر تصادفات جاده‌ای تا اواسط نوامبر سال جاری میلادی (۲۰۲۲) جان خود را از دست داده‌اند.
 
به گزارش ایسنا، این آژانس اعلام کرد که تا تاریخ ۱۷ نوامبر ۴۱۰۳ نفر بر اثر تصادفات جاده ای در این کشور جان خود را از دست داده اند که از ۳۹۴۷ تلفات ثبت شده در سال گذشته میلادی (۲۰۲۱) بیشتر است.یکی از مقامات اداره ملی حمل و نقل و ایمنی کنیا در این باره گفت که "نایروبی"، پایتخت این کشور بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای را به ثبت رسانده است. وی همچنین افزود که موتورسواران، عابران پیاده و کودکان مدرسه‌ای گروه هایی هستند که بیشترین تلفات در بین آن ها گزارش شده است.

این مقام مسوول در مراسمی به مناسبت روز جهانی یادبود قربانیان تصادفات جاده ای گفت: ایمنی جاده یک مسوولیت مشترک است و همه ما باید نقش خود را ایفا کنیم.به گزارش خبرگزاری شینهوا، به گفته مقامات کنیا، تصویب قوانین تنبیهی، آگاهی عمومی بیشتر و افزایش هوشیاری، عواملی برای مهار تصادفات جاده ای در این کشور هستند.