به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۱:۲۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ ساعت ۱۷:۳۱
کد مطلب : ۳۷۰۷۶۹

روزنامه «جهان صنعت» توقیف شد

روزنامه «جهان صنعت» توقیف شد
گروه فرهنگی: روزنامه جهان صنعت توقیف شد.کانال تلگرامی خبرگزاری میزان قوه قاضئیه نوشت: روزنامه «جهان صنعت» در نشست فوق‌العاده امروز هیات نظارت بر مطبوعات به سبب تخلف از مصوبات شورای عالی امنیت ملی و حدود مطبوعات، توقیف و پرونده آن به مرجع قضایی ارجاع شد.

معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اعلام کر: روزنامه «جهان صنعت» در نشست فوق‌العاده امروز هیئت نظارت بر مطبوعات به سبب تخلف از مصوبات شورای عالی امنیت ملی و حدود مطبوعات و بر اساس تبصره ماده ۱۲ قانون مطبوعات، توقیف و پرونده آن به مرجع قضایی ارجاع شد.
 
در این نشست، موضوع انتشار یادداشتی در شماره ۲۸ آبان ماه روزنامه جهان صنعت که در آن اتهاماتی به نیروهای انتظامی و حافظان امنیت کشور وارد شده بود، مورد بررسی قرار گرفت و هیئت نظارت با اکثریت آرا و مستند به تبصره ماده ۱۲ قانون مطبوعات رای به توقیف این روزنامه صادر و مقرر کرد پرونده تخلف جهت رسیدگی به مرجع قضایی ارجاع شود.

هیئت نظارت بر مطبوعات علاوه بر قدردانی از رسانه‌های کشور که در رخدادهای اخیر با پایبندی بر اصول حرفه‌ای و رسالت مطبوعاتی در اطلاع‌رسانی صحیح و تنویر افکار عمومی از نیروهای تامین کننده نظم و امنیت کشور حمایت کرده‌اند، مدیران محترم رسانه‌های کشور را به کمک و تلاش مضاعف برای برقراری آرامش روانی و تقویت و انسجام ملی دعوت می‌کند.