کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ثبت نخستین تصاویر از یک کبوتر افسانه‌ای

فرارو , 1 آذر 1401 ساعت 10:33


گروه فیلم:گروهی از محققان موفق شدند برای نخستین بار از پرنده‌ای دست نیافتنی که آخرین بار ۱۴۰ سال پیش دیده شده است عکس بگیرند. دو محقق در جزیره فرگوسن، پاپوآ گینه نو، واکنش مشتاقانه خود را هنگامی که متوجه شدند اولین عکس از قرقاول-کبوتر سیاه‌پوش را ثبت کرده‌اند، به اشتراک گذاشتند، پرنده‌ای که تصویری از آن در ۱۴۰ سال گذشته ثبت نشده است.

.....
فیلمی که در ۲۹ سپتامبر توسط جردن بوئرسما ثبت شده است، واکنش همکارش دوکا ناسون را به عکس‌هایی که روز قبل در دوربین کارگذاشته شده آن‌ها گرفته شده است، نشان می‌دهد.پس از چند لحظه ناباوری حیرت‌انگیز، شنیده می‌شود و دیده می‌شود که این دو در حال جشن گرفتن برای عکس‌های گرفته شده هستند.شنیده می‌شود که ناسون می‌گوید: این شادترین لحظه تاریخ است. پاهایم میلرزد!
 
جردن بوئرسما به Storyful گفت که او به همراه ناسون و تیمی از دانشمندان و حافظان محیط زیست به مدت یک ماه برای یافتن این گونه در معرض خطر انقراض و بالقوه منقرض شده جستجو کرد. این تیم در آخرین روز جستجوی خود با دیدن آن‌ها پاداش دریافت کردند.جردن می‌گوید: تصویری از قرقاول-کبوتر سیاه‌پوش از سال ۱۸۸۲ ثبت نشده بود و هرگز از آن عکس گرفته نشده بود. دیدن عکس‌های این پرنده دست نیافتنی و تقریباً افسانه‌ای که از کنار دوربین ما رد می‌شود، سورئال‌ترین و لذت بخش‌ترین تجربه‌ای بود که می‌توانستیم تصور کنیم.


کد مطلب: 370877

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/370877/ثبت-نخستین-تصاویر-یک-کبوتر-افسانه-ای

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir