به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۷:۰۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ ساعت ۱۸:۰۶
کد مطلب : ۳۷۰۹۸۸
جنگ روانی مدافع الهلال، روی اعصاب آرژانتینی‌ها

البلیهی و مسی، خاطره زیدان و ماتراتزی تکرار نشد!

البلیهی و مسی، خاطره زیدان و ماتراتزی تکرار نشد!
گروه ورزشی: پیروزی برابر النصر در دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا و صعود به فینال، آغازگر یک مورد از هزاران حواشی بی پایان علی البلیهی بود. او پرچم بزرگ الهلال را از هواداران مستقر در ورزشگاه گرفت و به وسط زمین رفت تا میله این پرچم بزرگ را در مرکز زمین و محل شروع بازی بکوبد، آن هم در استادیوم مرسول پارک، ورزشگاه خانگی النصر، رقیب دیرینه و دشمن قدیمی الهلال.
البلیهی 33 ساله فوتبال خود را مدیون الهلال است. جایی که انتقال او از الفاتح به جمع آبی های ریاض صورت گرفت و او در این تیم توانست عناوین مختلفی را کسب کند. این بازیکن تازه در سن 27 سالگی اولین بازی ملی خود را برای عربستان انجام داد و در این سالها، به یکی از مهره های اصلی خط دفاعی تیم ملی کشورش تبدیل شده است.

پس از قرعه کشی رقابت های جام جهانی، همه در انتظار تقابل سخت این بازیکن و هم تیمی هایش با تیم پرستاره آرژانتین بودند. اینگونه به نظر می رسید که البلیهی در برابر خط حمله پرآوازه و اسم و رسم دار آلبی سلسته، روز سختی را در پیش داشته باشد. او باید بازیکنانی مانند لیونل مسی، لائوتارو مارتینز، دی ماریا و... را مهار می کرد.
نیمه اول دیدار آرژانتین و عربستان چهار گل داشت که سه مورد آن توسط تیم داوری مردود اعلام شد. به همین دلیل هواداران حاضر در ورزشگاه و بینندگان تلویزیونی در انتظار 45 دقیقه سخت و طاقت فرسا برای عربستان بودند اما فوتبال روی دیگر خود را به همه نشان داد و عربستان 2 بر یک پیش افتاد.

پس از گل دیدنی سالم الدوسری، علی البلیهی ترک عادت نکرد و این بار برای شروع درگیری و حاشیه سازی، سراغ مطرح ترین بازیکن آرژانتین رفت. در شرایطی که هم تیمی های او مشغول شادی بی پایان پس از پیش افتادن از آرژانتین بودند، اما البلیهی روی خط وسط زمین، جنگ روانی را آغاز کرد، مأموریتی که به نظر می رسد از ابتدا به او محول شده بود.
او لیونل مسی را در مرکز میدان تک و تنها دید و برای اینکه ستاره پاریس سن ژرمن را عصبی کند، جملاتی را در گوش فوق ستاره آرژانتینی به زبان آورد. البلیهی که به خوبی می دانست باید در آن لحظات از گل دوم تیمش خوشحال باشد، اما به سراغ ویژگی اصلی و متمایز خودش رفت و با بیان جملاتی که خود و او مسی در جریانش هستند، اصطلاحا روی اعصاب کاپیتان آرژانتین راه رفت.

اتفاقی که در فینال جام جهانی 2006 رخ داد و مارکو ماتراتزی با به زبان آوردن جملاتی توهین آمیز، باعث شد تا زین الدین زیدان از کوره در رفته و ضربه سر معروف را به سینه مدافع ایتالیا وارد کند که نتیجه آن، یک کارت قرمز و از دست رفتن قهرمانی جهان برای زیدان بود.
پس از اینکه البلیهی قصد داشت با کری خوانی، مسی را تحریک کند تا شاید او نیز حرکتی مشابه زیدان را انجام داده و موجبات اخراج کاپیتان آرژانتین را فراهم کند، پاپو گومز و لائوتارو مارتینز این صحنه را دیدند و به سمت البلیهی دویدند و قصد داشتند با او وارد درگیری شوند. یاسر الشهرانی نیز سریعا خود را به مهلکه رساند و مانع از افزایش تنش و درگیری میان بازیکنان شد. جالب اینکه در تمام این لحظات، لیونل مسی واکنشی به کری خوانی و جنگ روانی علی البلیهی نشان نداد تا تجربه بالای خود را در این صحنه نشان دهد.
در نهایت، این شیطنت البلیهی بی نتیجه به پایان رسید و لیونل مسی تنها به دنبال توپ بود تا بازی را سریعا از مرکز زمین به گردش دربیاورد. با این حال، البلیهی در این تقابل سخت و دشوار، موفق شد مسی و دیگر ستاره های خط حمله آرژانتین را مهار کند و عربستان بزرگترین شگفتی جام را به ثبت برساند.

برچسب ها: لیونل مسی